Sokan úgy gondolják, hogy ha egy telefon egyszer lelassul, vagy a működése akadozni kezd, a legegyszerűbb megoldás az, ha lecserélik - ilyenkor viszont még nem feltétlenül kell új telefont venni, elég végigzongorázni az alábbi megoldásokon, ezek is szépen visszagyorsíthatják a régebbi eszközöket is.
Telepítse a legfrissebb szoftvert!
Talán úgy tűnhet, hogy a telefon minden szoftverfrissítéssel egyre lassul, de ez csak részben igaz - előfordulhat, hogy egy-egy frissítés jobban leterheli a rendszert, de olyan bugokat és hibákat is kijavít, amik egyébként folyamatosan lassíthatják azt. Ha nem frissíti a rendszert, az még a telefon memóriájára is rossz hatással lehet, előfordulhat ugyanis, hogy az eszköz letölti magát a csomagot, csak nem indítja meg a telepítést, a tárhelyet viszont (akár több gigányit) ugyanúgy elfoglalja.
Frissítse az applikációkat is!
Az appok frissítései általában kiküszöbölik a hibákat, vagy optimalizálják a programokat a jobb és gyorsabb működés érdekében. Ez kifejezetten fontos az Androidos felhasználóknak, hiszen itt minden appot annyi különböző felhasználói felületre kell megalkotni, hogy gyakran akad hiba a gépezetben, ami lelassíthatja magát a telefont is.
Ha a telefonjában nincs beállítva az automatikus frissítés, kattintson rá a Google Play Store-ra, és manuálisan updatelje a programokat.
Törölje ki a böngészője gyorsítótárát!
Meglepődne, hogy az évek során milyen sok olyan dokumentum, kép és más fájl marad a gyorsítótárában, ami helyet foglal. A böngészők gyakran figyelmeztetés nélkül töltik le ezeket az adatokat azért, hogy legközelebb már innen tudják betölteni őket, ahelyett, hogy újra és újra adatforgalmat kelljen rájuk pazarolni. A böngészőből könnyen kitörölheti ezeket, és tárhelyet szabadíthat fel vele.
Nem kell minden évben új telefont venni - fotó: ThinkstockSzabaduljon meg a nem használt appoktól!
Ha hetekig nem használ egy programot, az csak feleslegesen foglalja a helyet a telefonján, ami már magában lassítja az eszközt. Arról nem is beszélve, hogy ezek az appok a háttérben futtathatnak olyan parancsokat, ami leterheli a telefon memóriáját, és még inkább lassabbá teszi. A legtöbb telefon időnként fel is ajánlja a karbantartóban, hogy melyik alkalmazásokat szeretné törölni - irtson nyugodtan, ha mégis hiányoznak, az app-áruházban újra telepíteni tudja őket.
Ne töltsön le mindenhez programot!
Könnyű és egyszerű, ha mindenhez saját app van a telefonján, de nagyon sok helyet és memóriát foglal, ha mindennek külön alkalmazást telepít az eszközre. Amit nem használ olyan gyakran, abból inkább a webes felületet részesítse előnyben, amiből pedig tudja, használja a "lite", azaz a csökkentett tudású verziót, ami
cserében kevesebb memóriát is használ, és nem foglal annyi tárhelyet.
A kegyetlen visszaállítás
Ha semmi sem használ, és még mindig csigalassú a telefon, próbálja meg a gyári beállítások visszaállítását! Ez lecsupaszítja a telefont arra az állapotra, ahogyan megvásárolta, így nagyjából mindent legyalul róla, amit azóta feltett rá. Érdemes előtte lementegetni azokat a fájlokat, amelyekre szüksége van, mert nem lehet utána visszaállítani őket. Az operációs rendszer is a régi lesz, ezért érdemes azzal kezdeni, hogy ezt frissíti, és csak utána bajlódik a tényleg fontos appokkal.
Nagy Nikoletta korábbi cikkei
- Ennyit lehet keresni az Apple vezéreként
- Ha akar, sem tud megszabadulni a Facebooktól
- Olyan számítógépet dobott a piacra az IBM, amilyet még soha nem láttunk