#5: Resident Evil 2

A listánkon szereplő első játék különlegessége, hogy amennyiben nagyon szigorúan nézzük, akkor nem is 2019-es, hanem 1998-as, hiszen a Resident Evil 2 eredetileg ekkor jelent meg az első PlayStation konzolra. Az idei változat ennek a programnak a remake-je, és ezúttal teljesen komolyan kell venni az újraalkotás szót, hiszen a fejlesztők az eredeti mintájára, de az alapoktól építették újra a játékot, tehát nem egy olyan kiadást kapunk, ahol egyszerűen HD felbontásra húzták a textúrákat.

Days Gone című (PlayStation 4 exkluzív) játékot is, ahol egy nyitott, változatos világban kell felvenni a küzdelmet a fertőzöttekkel és embertársainkkal. A sztoriból nem hiányoznak a rejtélyek sem, a legfontosabb társunk pedig egy motor, amit még fejleszteni is lehet.

#4: Pokémon Sword és Shield

Ha a Nintendo megjelentet egy új konzolt, arra biztosan érkezik új Pokémon-játék. A Nintendo Switch tulajdonosok ilyen szempontból szerencsések, hiszen a tavalyi Pokémon: Let's Go Pikachu és Evee után idén megjelent a Pokémon Sword és Shield, ami a 2018-as programokkal ellentétben nem egy remake, hanem egy teljes értékű, vadonatúj program. A hagyományoknak megfelelően most is két verzió került a boltokba (a Sword és a Shield), amik abban különböznek egymástól, hogy mindkettő rendelkezik exkluzív pokémonokkal és Gym Leaderekkel, de a játékmenet ezt leszámítva teljesen megegyezik.


Fallout 76 volt, ami konkrétan kiherélte minden idők egyik legjobb (posztapokaliptikus) szerepjáték-sorozatát. Ha valaki azóta sem tért magához a sokkból, annak van egy jó hírünk: az ősz folyamán megjelent a The Outer Worlds című program, ami ugyan nem kapott olyan marketinget, mint a többi AAA-kategóriás játék, cserébe a már emlegetett Fallout-széria méltó szellemi örököse. A fejlesztésért a Fallout: New Vegast is készítő Obsidian Entertainment felelt, és már akkor érezzük, hogy jó helyre csöppentünk, mikor a játék elején meg kell alkotnunk a karakterünket, ismerős alapképességekre és képzettségekre osztva el a szűken mért pontjainkat.
Star Wars - Jedi: Fallen Orderrel
, ami egy eddig sosem látott főhőst és történetet ötvöz olyan játékmenettel, amiben ismét fontos szerep jut a Jedi-erőknek és a fénykardnak. A sztori A Sith-ek bosszúja és az Egy új remény között játszódik, főszereplőnk pedig Cal Kestis, egykori padawan, akinek bújkálnia kell, de már az első pályán fény derül a kilétére, ami rövid úton oda vezet, hogy az ő feladata lesz a Jedi Rend újraszervezése.

A kaland során több bolygóra eljutunk, ezekre a helyekre később vissza lehet térni, és érdemes is, hiszen minden világ saját történetekkel, felfedezni valókkal, gyűjthető kozmetikai cuccokkal és vágni való ellenfelekkel rendelkezik. A csavar ott van a dologban, hogy a pályák metroidvania felépítésűek, azaz a történet előrehaladtával és az új képességeink által olyan új területek, sírok nyílnak meg, amiket korábban nem volt lehetőség elérni. A játékmenet így nemcsak a folyamatos harcról szól, akinek van kedve hozzá, az rengeteg időt tölthet felfedezéssel és a különböző extra cuccok levadászásával is.

Ami szintén pozitív, hogy a fénykardos harcrendszer nem a puszta erőre, hanem a taktikára épül, azaz a folyamatos támadások erőltetésével kudarcra vagyunk ítélve. Az ellenfelek támadásait sokszor muszáj hárítani, esetleg kitérni előlük; az Erő a mi oldalunkon áll, segítségül hívhatjuk, viszont figyelni kell az időzítésre, hiszen a felhasználható mennyiség véges, és csak a jól irányzott támadásokkal tölthető vissza. Mindez a fentiekkel együtt olyan élményt garantál, amire Star Wars-videojátékban régen nem volt példa, éppen ezért a Fallen Ordert minden valamirevaló rajongónak érdemes kipróbálnia.

Futott még

Ugyan nem Star Wars, de idén egy másik sorozat is új erőre kapott: a Gears of War. Ha valaki szereti a fedezék alapú akciót, és nem veti meg a szép grafikát, akkor érdemes beneveznie a Gears 5-re, hiszen a fejlesztők ezúttal tényleg kitettek magukért, és az új epizód megéri az érte kért pénzt.

#1: Death Stranding

Ha őszinték akarunk lenni, akkor a 2019-es év nem volt igazán kiemelkedő a videojátékok szempontjából, tavaly több emlékezetes cím látott napvilágot, mint idén. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem dúskáltunk jó programokban, csupán a kiemelkedő alkotásokból volt kevesebb. Ez alól persze kivétel a listánk első helyezettje, az év általunk legjobbnak tartott játéka, ami a Metal Gear-sorozattal hírnevet szerző Hideo Kojima kezei alól került ki, és minden ízében egy különleges játék. A

Death Stranding egy szürreális és filozofikus történettel megáldott disztópikus sci-fi, amiben keverednek a játékműfajok: egyszerre sétaszimulátor és menedzserjáték, de nem hiányzik belőle az akció és a kihívás sem, arról nem is beszélve, hogy egészen különleges közösségi rendszert kínál a felhasználóknak.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!