Az azonos neműek közti szerelem elfogadását hirdető reklámok kerültek ki a budapesti metróban, ami homofób felháborodást váltott ki az internet erre fogékony szegletében - írja az Index.

A felháborodás a Coca-Cola #loveislove, azaz "a szerelem az szerelem" feliratú reklámjai miatt pattant ki, ugyanis a napokban először a Széll Kálmán téri metrómegállóban, majd egyénként több különböző megállóban is egy női, illetve egy férfi szerelmespárt ábrázoló reklám jelent meg.

Az ügyről először a Pesti Srácok írt, majd elindult egy online petíció is, melyben először is arról van szó, hogy a petíció aláírói "bojkottálni kezdik a Coca-Colát". Majd a petícióval tulajdonképpen segítséget kérnek "a plakátok mielőbbi eltávolításában, illetve a gyermekeket, a családokat és az egész társadalmat megcélzó homoszexuális lobbi megfékezésében".

A BKV szombaton adott ki egy közleményt az üggyel kapcsolatban. A közlekedési társaság az MTI-vel azt közölte, hogy a felületeinek reklámcélú hasznosítását külső, szerződött partnerek végzik, mivel az nem tartozik szorosan a BKV profiljába.

Közlésük szerint két céggel állnak szerződéses jogviszonyban: a BKV hirdetésre alkalmas felületeit a metrókocsik belső felületét kivéve 1999 óta a Peron Reklám Kft. hasznosítja és jogosult a felületek hasznosítását bérletbe adni.

A cég két társaságnak is bérbe adta a tevékenységet: a járművek külső felületét a Publimont Kft, a belsőt pedig a JCDecaux Hungary Zrt. kezeli, a reklámok elhelyezését ők koordinálják és bonyolítják. A hirdetőkkel, illetve a reklámanyagokat kihelyezőkkel is ők állnak közvetlen kapcsolatban.

A BKV megjegyezte, a saját kezelésükben lévő reklámfelületek hasznosítására folyamatban van egy közbeszerzési eljárás, a BKV és a BKK reklámozási tevékenységgel kapcsolatos komplex reklámértékesítési, szervezési szolgáltatást kíván beszerezni, aminek része a reklámhelyek kialakítása, reklámfelületek létrehozása, a kapcsolódó reklámértékesítési tevékenység végzése, monitoring rendszer kiépítése.

Arról viszont nem volt szó a BKV közleményében, hogy egyébként problémásnak tartják-e ezeket a reklámokat akár a saját felületeiken kihelyezve, akár úgy általában. Ahogy többek között arról sem írtak, hogy osztják-e a felháborodott emberek nézeteit és, hogy eltávolítják-e ezeket a reklámokat. Ezért az Index felkereste a BKV-t ezekkel a kérdésekkel, de a közlekedési társaság válaszában azt írta, hogy a korábbi közleményük tartalmazza az álláspontjukat és ennél többen nem kívánnak hozzátenni az ügyhöz.