Úgy tűnik, még a kormány és az ahhoz közel álló Nemzeti Pedagósuskar sem ért egyet a kérdésben.


Elkezdődött a "nulladik", azaz az évi munkát megalapozó hét az ország iskoláiban, pénteken pedig startol a tanév is. Kérdés, hogy melyik helyen hogy fognak megküzdeni a nem egyszer fájó tanárhiánnyal.

Az RTL Híradójának egy budapesti iskola tanára arról beszélt, szerinte kényszermegoldásokkal fogják orvosolni a munkaerőhiányt.

– mondta a Híradónak Miklósi György, a Szülői Hang nevű szervezet egyik képviselője.

A fent említett budapesti tanár arról is beszélt, hogy legutóbb például azt mondták nekik, hogy a délutáni foglalkozásokat nem tanárok tartják majd. Ez azt is jelentené, hogy végzett pedagógus csak napi 1 órát tölt a gyerekekkel. A többi időt úgynevezett noksosok, azaz felsőfokú végzettséggel nem rendelkező, „a nevelési, oktatási munkát közvetlenül segítő munkatársak” tölthetik a diákokkal.

A tanárhiányról és annak következményeiről némileg máshogy nyilatkozik a kormányközeli Nemzeti Pedagóguskar és az oktatásért felelős államtitkárság. Míg a szervezet elnöke szerint a tanárhiány sok helyen problémát jelenthet, Rétvári Bence államtitkár egy sajtótájékoztatón azt mondta, hogy „a tanárok létszámában sem történt semmi rendkívüli változás, így szeptember elején elkezdődhet a tanítás”.

Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke szerint a kormány intézkedései arról árulkodnak, hogy ők is tisztában vannak a pedagógushiánnyal.

– sorolja a kérdéseket a szakszervezeti vezető.

Totyik Tamás arra is felhívta a figyelmet, hogy az úgynevezett státusztörvény miatt eddig körülbelül 2000 tanár adta be a felmondását. Akik maradtak, azoknak szeptember végéig van idejük eldönteni, hogy aláírják-e a pedagógusok új jogállásáról szóló törvényt.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!