Egészségügyi vészhelyzetet bevezetéséről döntött a japán kormány csütörtökön négy prefektúrában - Tokióban, Oszakában, Kiotóban és Hijogóban - a koronavírus-járvány súlyosbodása miatt - közölte az NHK japán közszolgálati televízió. Az MTI azt írja, a kormánydöntést pénteken jelentik be. A szigorító rendelkezések a 126 milliós Japán lakosságának csaknem a negyedét érintik.
A japán hatóságokat aggasztja az, hogy az április 29-től május 9-ig tartó, úgynevezett arany heti ünnepek miatt megnőhet a járvány terjedésének kockázata a legnépesebb japán prefektúrákban.
A japán kormány január 7-én vezetett be több prefektúrában egészségügyi vészhelyzetet, amely a legtovább - március 22-ig - Tokióban és a vele szomszédos Kanagava, Szaitama és Csiba prefektúrában volt érvényben. A vészhelyzet feloldása után azonban azonnal újra nőni kezdett ott a fertőzöttek száma.
Ellentétben több nyugati országgal, Japán egyelőre elkerülte a járvány hirtelen berobbanását,. A legfrisseb összesítés szerint a szigetországban a fertőzöttek száma meghaladja az 548 ezret, és több mint 9,7 ezer ember halt bele a koronavírus okozta Covid-19 szövődményeibe. A szigetország egészségügyi, munkaügyi és népjóléti minisztériuma eddig csak a Pfizer/Biontech-vakcinát engedélyezte, a Moderna gyógyszergyártó oltóanyaga pedig várhatóan a jövő hónapban kapja meg az engedélyt.
A tavalyról idénre halasztott tokiói olimpia három hónap múlva kezdődik. Már ha kezdődik, ugyanis Japánban egyre erősödnek azok a hangok, melyek szerint újra el kellene halasztani a nyári világjátékokat. De a hivatalos álláspont szerint lesz olimpia, igaz, azon külföldi szurkolók nem lehetnek.
A világon is a negyedik legelhízottabbak vagyunk, pedig a koronavírus lefolyásánál ez az egyik legfontosabb veszélyfaktor.
A védőoltás ellenére sem oldották fel a kijárási tilalmat az idősotthonokban
Hollik István: 25000???? Köszönöm! Folytatjuk a munkát