A Precision Neuroscience fejlesztése elsősorban a fogyatékkal élők mindennapjait könnyítheti meg.
Az emberi hajszálnál vékonyabb, agyba ültethető implantátumot fejlesztettek ki a tudósok, melynek segítségével irányíthatjuk a számítógépeket, írja a Unilad. A Precision Neuroscience fejlesztése hasonló elvek mentén működik, mint Elon Musk vállalkozása, a Neuralink.
A találmány célja, hogy a fogyatékkal élők is képesek legyenek a számítógépek használatára az egér vagy billentyűzet használata nélkül.
A Layer 7 Cortical Interface nevű implantátum beültetése során egy vékony rést vágnak a koponyán, ahol bejuttatják a chipet, amit az agy felszínére illesztenek. Az emberi agykérget hat sejtréteg borítja, a vállalt elképzelései szerint ezek a hajszálnál is vékonyabb eszközök egy újabb rétegként működnek majd. A chip segítségével pedig teljes étékű használói lehetnek az internetnek és a közösségi médiának is azok, akikről korábban ez állapotuk miatt elképzelhetetlen volt.
A Precision Neuroscience tervei szerint hónapokon belül elkezdődhetnek a klinikai tesztek. Az implantátumot úgy tervezték meg, hogy bármikor következmények nélkül eltávolítható legyen.
Hasonló megoldáson dolgozik Elon Musk cége is. A Neuralink tavaly már majmokkal végzett kísérletet az emberi szövetekbe építhető interfésszel.