Zajlik az élet a parlamentben - csak úgy záporoztak hétfőn a beszólások. Orbán Viktor miniszterelnök arra kérte az ellenzéki pártok képviselőit, hogy "nemzeti ügyekben álljanak a nemzet mellé", és sose szavazzanak Magyarország ellen.


Mint - a napirend előtti felszólalását kommentáló frakciómegszólalások utáni viszonválaszában - elmondta, öt hónappal ezelőtt a parlamenti választáson a magyar nép úgy döntött, hogy "önök akkorák, mi pedig ekkorák", eldöntötte, kinek mennyi bizalmat ad, és kifejezte azon szándékát, hogy a kormány folytassa a család-, gazdaság- és nemzetpolitikáját, illetve a migrációval szembeni fellépését.

"Annyit talán fontoljanak meg, hogy ha nem akarnak bent ragadni a múltban, és mindig ugyanabban a mókuskerékben száguldozni, akkor talán kövessék az embereket; az sokat segít" - javasolta az ellenzéknek a miniszterelnök, aki szerint így a magyar emberek élete szempontjából valóban fontos kérdések is napirendre kerülhetnek a törvényhozásban - idézi az MTI.

A 24.hu a beszédet szemlézve azt írja: „új gazdasági modell” dicséretével kezdte a miniszterelnök, konkrétan azzal, hogy segélyalapú gazdaság helyett munkaalapú gazdasága van Magyarországnak, és „ha munka van, minden van”.

Hozzátette: nőtt a foglalkoztatottság, „közelítünk a négy és félmilliós álomhatárhoz”, a munkanélküliség 3,6 százalékos, ezzel negyedikek vagyunk Európában, „de ez nem elég, elsők szeretnénk lenni”.

A gazdaság a legutóbbi negyedévben 4,8 százalékkal nőtt, ami kétszerese az uniós átlagnak. Egyre több a német beruházás, „Győrtől Debrecenig zakatolnak az ipari erőközpontok” jön a BMW, s a MOL is beruházót hozott Magyarországra - sorolta tovább a jó híreket.

Orbán szerint a következő időszak fő kérdései: a népesedéspolitika és a nemzetközi kérdések.

Az elsőről azt mondja, „ha nem erősítjük meg a magyar családokat, akkor elfogyunk, és elfogy a magyar nép… ami eddig történt a családpolitikában, az szükséges, de nem elégséges”. A következő lépés: hamarosan nemzeti konzultáció indul a demográfiáról.

A másodikról meg azt, hogy jövő májusban távozik az európai elit, „épp ideje”. A központi kérdés, így Orbán, a migráció, a fő törésvonal pedig a bevándorláspártiak és a bevándorlást ellenzők között húzódik.

Miniszterelnökünk szerint négy országot támad ma a globális elit és Brüsszel: Magyarországot, Lengyelországot, Ausztriát, Olaszországot.

Előkerül az utóbbi napokban velőig lerágott csont arról, hogy a Sargentini-jelentés a magyar kormány vagy Magyarország ellen szól, Orbán javasolja, hogy „mindenki olvassa el a dokumentum címét”.

Magyarország most jogi lépéseket tervez, ennek kivitelezésével Gulyás Gergelyt bízta meg a kormányfő.

Orbán úgy látja, Brüsszel el akarja venni a határvédelmet Magyarországtól. A kormányfő helyesli, ha megerősítjük határaink védelmét, azt is helyesnek tartja, hogy aki nem elég erős, annak segítenek, de az szerinte nem helyes, ha Brüsszel el akarja venni tőlünk határaink védelmét.

Orbán zárómondata: nem mondunk le saját határaink őrizetéről.

A frakcióvezetők közül Gyurcsány Ferenc kapott először szót, s

tudathasadásosnak minősíti a miniszterelnököt, aki szerinte Magyarországnak képzeli magát

Aztán kérdezte Orbántól: hányszor szerepel Magyarország kritikája a jelentésben, s hányszor a kormány kritikája?

Az antiszemita vádat is előveszi Gyurcsány (ez benne a jelentésben, Orbán kifogásolta is), antiszemita szerinte az a kormány, mely annak idején önmagukat is antiszemitának nevező politikusokat állít példaképnek, olyanokat, mint Hóman Bálint és Horthy Miklós.

A végén kimondta, hogy Orbán diktátor, a kormány pedig diktatúrát csinál. "Maga gazember, ez fog bekerülni a történelemkönyvbe."

Kövér házelnök annyit jegyez meg, hogy furán hangzik, ha pont Gyurcsány Ferenc ajánl pszichiátriai kezelést Orbán Viktornak.

A Jobbikból Gyöngyösi Márton azt emeli ki, hogy

szerinte is a jogállamiság lebontásáról szól a jelentés, s nem a migrációról: az Állami Számvevőszék elfoglalásáról, a média megszállásáról, a civilek vegzálásáról, az ügyészség megszállásáról (ami ahhoz kell, hogy elfedje a kormány a korrupciót, a haveri kör gazdagodását). Vagyis: Sargentini asszonynak van némi igazsága.

Gyöngyösi summázata: Orbán kapott egy kétharmadot a nyakába, még európai szövetségesei is ellene szavaztak.

A Párbeszéd szónoka, Szabó Tímea afölött tesz egy kört, hogy Orbán szerint mindenki áruló, aki nem azt mondja, amit a miniszterelnök. A képviselő asszony szerint viszont az az áruló, aki hagyja a szegénységet, aki hagyja, hogy a Honvéd kórházban nincsenek orvosok, aki hagyja, hogy ápolók, orvosok ezrével hagyják az országot, aki hagyja, hogy rossz a levegő minősége Magyarországon, aki hagyja, hogy ötszázezer fiatal elhagyta az országot, aki hagyja, hogy a veje milliárdokkal gazdagodjon, aki nem menti meg a devizahiteleseket, és a bankok pártját fogja továbbra is aki hagyja, hogy az otthon ápoló szülők havi 58 ezer forintot kapjanak, miközben miniszterei milliókat visznek haza.

Tóth Bertalan felrótta a miniszterelnöknek, hogy a közelmúltban még azt javasolta, hogy Brüsszel vegye el a határőrizet jogát Görögországtól, most pedig az uniótól félti a magyar határokat.

Az MSZP szerint a Sargentini-jelentés elfogadása óta Orbán Viktor miniszterelnöknek papírja van arról, hogy egy visszaeső jogsértő, visszaeső normaszegő.



ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!