A gazdasági portál szerint bizonyos jelek arra utalnak, hogy Jellinek Dániel egyik érdekeltségéből egy harmadik cég beiktatásával több mint 27 milliárd forint kerülhetett Tiborcz István vállalkozásához.


A G7 arról ír, hogy az eddig bevallottnál jóval szorosabb pénzügyi viszony lehet Tiborcz István, vagyis Orbán Viktor veje és az egyik leggazdagabb magyarnak számító Jellinek Dániel között. A lap feltételezése szerint 2019 és 2022 között több mint 27 milliárd forint, vagyis Tiborcz becsült vagyonának fele-harmada kerülhetett osztalék formájában Jellinek egyik érdekeltségétől egy pécsi cég közbeiktatásával a BDPST Zrt-hez.

A G7 azt írja, hogy az elmúlt években a Jellinek Dánielhez köthető Geraldton Zrt-nek két úgynevezett osztalékelsőbbségi részvénye volt, amelyek „tulajdonosát a társaság részvényesek között felosztható eredményének 99 százaléka illette meg”. Vagyis a részben állami ügyletekhez köthető üzletekből származó nyereség ekkora része kerülhetett az osztalékelsőbbségi részvények ismeretlen tulajdonosához.

A G7 szerint itt jön képbe egy pécsi cég, a Fagales Zrt. A vállalkozásnak 2017-es alapítása óta egyetlen fillér bevétele sem volt. Feltűnő azonban, hogy ide osztalékként előbb 2019 áprilisában 5,4 milliárd, majd a következő bő három évben további 23,6 milliárd forintnyi kifizetés érkezett.

Persze ez egy hatalmas véletlen is lehetne. De a G7 szerint a Geraldton 2021-es éves jelentésébe bekerült, hogy a társaság egy évvel korábban a Fagalesnek fizetett ki közel 5 milliárd forintnyi osztalékelőleget, így világosabbá vált a cégek közötti kapcsolat, és az, hogy a Geraldton-osztalék haszonélvezője nem Jellinek Dániel családja, hanem a Fagales Zrt. lehet.

Ismeretségük még a pécsi, gimnáziumi évek alatt kezdődhetett, ezt a lap több forrása is megerősítette.

Több jele is van annak a G7 szerint, hogy a pénz nem állt meg Hornung Áronnál. Ezek közül az egyik, hogy a BDPST Zrt. 2019 és 2022 között több mint 27 milliárd forintnyi olyan osztalékbevételt mutatott ki, amelynek eredetét nem árulták el a beszámolójukban, és a portál kérdéseire sem.

A három cég közötti lehetséges kapcsolatot erősítheti, hogy mind a Tiborcz-féle BDPST, mind a Hornung tulajdonában lévő Fagales, mind pedig a Jellinekhez köthető Geraldton beszámolóit évek óta ugyananaz a székesfehérvári könyvelőiroda készíti.

Jellinek Dániel korábban határozottan cáfolta, hogy bármilyen „összeesküvés” részese lenne, szerint a Geraldton részvényesei kizárólag a családtagjai voltak. A G7 mostani cikkéhez adott válaszait azonban visszavonta. Ugyanígy nem nyilatkozott a G7-nek Hornung Áron sem. A BDPST pedig csak egy általános választ küldött azzal, hogy minden jogszabályi előírásnak eleget tesznek, a beszámolóikat közzéteszik, a többi pedig üzleti titok.

A G7 azzal zárja cikkét, hogy a Jellinek-birodalomhoz köthető Geraldtont a BDPST nemrég megvásárolta. Az üzlet megkötését a Gellért Szálló eladásával indokolták, ami szintén ennek a cégnek a portfóliójában volt.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!