A Dekameronnak Netflixen van a helye. Az eredeti történetből nem sok maradt meg, de az új sorozat maga is könnyed és meglepően szórakoztató.
A Dekameron a Netflixre született. Az egész sorozatnak jól áll a Netflix „woke-sága”. Azt gondoltam elsőre, hogy ez furán fog hatni az 1348-as itáliai pestisjárvány idején játszódó történetben, de egyáltalán nem így történt. Giovanni Boccaccio 1348-53 között írta a Dekameront, ami azóta is kortalan klasszikusnak minősül, a regény 10x10, azaz 100 novellát tartalmaz, amelynek a középpontjában a szerelem, a bűnök és az erotika van. Reneszánsz örömöket hirdetve humorral figurázza ki a középkori erkölcsöket és vallási nézeteket. A könyvet kiadásától kezdve támadta az egyház, sőt erősen cenzúrázták is, sokan felháborodtak rajta, pedig mai szemmel nézve igazán visszafogott a történet. A magyar kiadás egyébként meglepően későn érkezett 1890-ben csupán, de azóta is megtalálható az irodalmi ajánlott kötetek között középiskolában.,
és így jött ki a tizedik nap végére 100 rövid történet (innen a cím – deka: tíz, meron: héméra, azaz nap – vagyis egy tíz napos esemény). Ezek a mesék sok mindenből építkeztek, de általában valamilyen bűn volt a közös téma.