Fucsovics Márton párosban is az első fordulóban búcsúzott az amerikai nyílt teniszbajnokságon, írta az MTI.

Kapcsolódó

US Open: Cicipasz megint kiakasztotta a nézőket

A görög teniszező nem mondhatja el magáról, hogy osztatlan népszerűségnek örvend.

A New Yorkban zajló Grand Slam-torna honlapja szerint a magyar játékos az olasz Stefano Travaglia oldalán csütörtökön két sima szettben, mindössze 52 perces mérkőzésen kapott ki a hatodik helyen kiemelt Kevin Krawietz, Horia Tecau német, román duótól.

Kapcsolódó

A sírból hozta vissza Fucsovics a meccsét, mégis kiesett a US Openről

Maratoni rövidítés döntött a továbbjutásról.

Női egyesben a negyedik kiemelt Karolina Plískova közel volt a kieséshez, meccslabdát is hárított, ám végül legyőzte Amanda Anisimovát és bejutott a harmadik fordulóba.

A cseh játékos remekül szervált a találkozón, 24 ászt is ütött, ám ez nem volt elég a magabiztos győzelméhez. Anisimova a második játszmát rövidítésben megnyerte és egyenlített, majd a döntő szett is tiebreakben dőlt el, amelyben a 20 éves hazai teniszező már 5-2-re is vezetett, és 7-6-nál meccslabdához jutott, Plískova azonban ezt követően már nem veszített pontot.

A férfiaknál a világelső Novak Djokovic a papírformának megfelelően könnyedén verte a holland Tallon Griekspoort, a 10. helyen rangsorolt lengyel Hubert Hurkacz ugyanakkor kiesett, méghozzá az első körben Fucsovics Mártont búcsúztató olasz Andreas Seppivel szemben.

US Open, 2. forduló (a 32 közé jutásért)

Férfiak:
Djokovic (szerb, 1.) - G riekspoor (holland) 6:2, 6:3, 6:2
Berrettini (olasz, 6.) - Moutet (francia) 7:6 (7-2), 4:6, 6:4, 6:3
Shapovalov (kanadai, 7.) - Carballés Baena (spanyol) 7:6 (9-7), 6:3, 6:0
Seppi (olasz) - Hurkacz (lengyel, 10.) 2:6, 6:4, 6:4, 7:6 (8-6)
Otte (német) - Kudla (amerikai) 6:4, 6:4, 6:2
Ivaska (fehérorosz) - Pospisil (kanadai) 6:3, 6:4, 7:6 (7-5)
Basilashvili (grúz) - Cressy (amerikai) 7:6 (7-3), 6:3, 7:5
Harris (dél-afrikai) - Escobedo (amerikai) 6:4, 6:4, 6:2

Nők:
Ka. Plísková (cseh, 4.) - Anisimova (amerikai) 7:5, 6:7 (5-7), 7:6 (9-7)
Andreescu (kanadai, 6.) - Davis (amerikai) 6:4, 6:4
Kerber (német, 16.) - Kalinyina (ukrán) 6:3, 6:2
Tomljanovic (ausztrál) - Martic (horvát, 30.) 7:6 (8-6), 6:4
Rogers (amerikai) - Cirstea (román) 7:5, 6:2

Férfi páros, 1. forduló
Kevin Krawietz, Horia Tecau (német, román, 6.) - Fucsovics Márton, Stefano Travaglia (magyar, olasz) 6:3, 6:2

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.