Az alacsony vízállás miatt előbukkant a Dunából az egykori Ferenc József híd roncsa. Most alaposabban is megnézhetitek:
A híd története
Ferenc József személyesen is megjelent 1896. október 4-én, - a millenniumi ünnepségek keretében - a Dunánál, amikor ünnepélyesen átadták Budapest újabb hídját, a Ferenc József hidat, azaz a Szabadság hidat. Az utolsó szegecset maga Ferenc József verte a hídba. (Ez később eltűnt, de kétszer is pótolni kellett.)
A hidra a pályázatot az Erzsébet híddal együtt írták ki, együtt döntöttek róluk. Végül Feketeházy János terve valósulhatott meg. Ennek a hídnak az építése kezdődött el előbb, 1894. szeptember 1-jén. Eredetileg a hídlábaknál négy vámszedő ház is készült, ezekből kettő maradt fenn a pesti oldalon.
A híd 6102 tonna, jellegzetessége többek között a pillérek feletti díszes kapuzat és a csúcson ülő turulmadarak. Ez a főváros legrövidebb hídja, 331,2 méter hosszú, szélessége keskeny, 20,1 méter. A hidat ellátták villamosvágánnyal, elektromos és gázvilágítással. Eredetileg 12 ívlámpát, 8 izzólámpát, és 48 gázlámpát helyeztek el rajta.
A II. világháborúban, 1945. január 16-án a németek felrobbantották a Ferenc József hidat, a Dunába szakadt a befüggesztett tartórész. 1945 márciusában az ideiglenes pontonhidat a jégzajlás tönkretette.
Az újjáépített, és átkeresztelt Szabadság hidat 1946. augusztus 20-án adták át, a munkákhoz a többi híd roncsaiból kiemelt acélelemeket is felhasználták. Ekkor festették át szürkére, mert nem volt megfelelő mennyiségű zöld festék.
Forrás: Wikipédia