A szektor átlagosan 7 százalékos fizetésemelésre készül, ami megegyezik a tavaly év eleji, azaz a járvány előtti tervekkel, de egyelőre elmarad a 3-4 évvel ezelőtti 8-10 százalékos emelési szándéktól. Jelenleg 10-ből 7 vállalkozás gondolja úgy, hogy a kis- és közepes vállalkozások körében növekedni fognak a keresetek, és senki nem számít csökkenésre.
A béren kívüli juttatásokat tekintve a vállalkozások 58 százaléka tervezi a fizetésen túl is támogatni munkavállalóit valamilyen formában. Ez jelentősen meghaladja az elmúlt több mint két évben jellemző 40 százalék körüli értéket, és utoljára 2018-ban volt ezen a szinten.
Kapcsolódó
Így vészelték át a válságos időszakot a kkv-k
Úgy tűnik, egyelőre megúszták a tömeges bedőlési hullámot.
Az elmúlt negyedévhez képest a legnagyobb ugrás a SZÉP-kártyánál figyelhető meg, 24-ről 36 százalékra nőtt az ilyen juttatással tervezők aránya. Emellett az egészségpénztári- és a nyugdíjpénztári kedvezményeknél is komolyabb emelkedés látható: 4-ről 10 százalékra emelkedett az ebben gondolkodó cégek aránya.
Az alkalmazotti létszám esetében nem látható különösebb elmozdulás. Az elmúlt negyedévben a kkv-k 31 százaléka jelezte a foglalkoztatás tervezett bővítését, és jelenleg is 29 százalékuk gondolkodik új alkalmazott felvételében.