Az űrkőzet 180 méter széles, így a Földbe csapódva jókora pusztítást végezne. Szerencsére ez a közeli jövőben nem várható.


Egy felhőkarcoló méretével megegyező nagyságú aszteroidát fedeztek fel a tudósok a Föld közelében, írja a Live Science. Az egyelőre „2022 SF289” nevű űrkőzet 180 méter széles, ráadásul elég közel kering bolygónkhoz ahhoz, hogy veszélyt jelentsen a Földre. Szerencsére azonban a belátható jövőben nem fogja keresztezni a két égitest pályája egymást.

A nemrég felfedezett meteorit ezzel egyike lett annak a 2300 objektumnak, ami közvetlen becsapódás esetén széles körű pusztítást okozna a Földön. Az aszteroida tavaly szeptemberben közelítette meg a Földet, amikor a NASA szerint mintegy 7,2 millió kilométerre volt bolygónktól. Eddig csak azért nem szúrták ki a csillagászok a jókora aszteroidát, mert a Tejútrendszer csillagainak fénye eltakarta a hatalmas sziklát. Most azonban egy direkt az ismeretlen aszteroidák létezésének kiszámítására fejlesztett új algoritmus tesztelésével derítettek fényt a létezésére.

Mario Jurić, a HelioLinc3D algoritmus mögött álló tudóscsoport vezetője elmondta, hogy fejlesztésük a chilei Vera C. Rubin Obszervatóriumból származó adatok elemzéséhez nyújt majd támogatást a jövőben. A kutató szerint a most felfedezett Föld-közeli objektum még csak a kezdet, és nemsokára naponta azonosíthatnak majd újabb és újabb aszteroidákat.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!