Jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés miatt fél év, egy év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték Miklós Pétert, akit 2011-ben a szegedi közgyűlés akkori, Fidesz és Jobbik alkotta többsége nevezett ki az önkormányzati Szegedi Intézménytakarító Kft. élére. Erről a Szeged.hu portál ír.
Az ítélet szerint Miklós szabálytalanul fizetett ki különböző javadalmazásokat, ezzel jelentős vagyoni hátrányt okozott a városi cégnek. A kft. jogutódjaként működő IKV Zrt. polgári kárigénnyel is élt, amit jogosnak ítélt a bíróság, így a volt cégvezetőnek, valamint az első fokon egymillió forint pénzbüntetésre ítélt volt gazdasági vezetőnek 6 millió 215 ezer forintot is meg kell térítenie, valamint 300 ezer forint eljárási illetéket kell megfizetniük.
A hatmilliós kár három szabálytalanul kifizetett tételből tevődik össze, lényege a cikk szerint, hogy munkaviszonyuk megszüntetése, és végkielégítés kifizetése után, jogszabályellenesen foglalkoztattak vissza munkavállalókat.
A védelem arra hivatkozott: nem bizonyítható, hogy Miklós Péter a cég átvételekor tudomást szerzett arról, hogy van a kft-nek javadalmazási szabályzata, így az abban foglaltakat nem is alkalmazhatta. A cégvezető emellett arra is hivatkozott, hogy vezetése alatt 50 millió forinttal gyarapodott a kft. készpénz-állománya. A bíróság szerint azonban a nyereség nem lehet indoka a jogszabályokat figyelmen kívül hagyó kifizetéseknek.
Az ügy pikantériája,
hogy a hónap elején ugyancsak első fokon elítélték Szeged főjegyzőjét, alpolgármesterét, valamint a polgármesteri kabinet vezetőjét az úgynevezett parkolóbotrányban, amely hűtlen kezelést állapított meg azzal az évtizedes gyakorlattal kapcsolatban, hogy kedvezményes parkolóbérletet adott a város önkormányzati és országgyűlési képviselőknek, valamint állami szervek tisztségviselőinek. Erre az ítéletre hivatkozva a Miklós Péter kinevezését megszavazó, jelenleg ellenzékben lévő szegedi Fidesz azzal kampányol, hogy "elítéltek vezetik" a várost.
A vádat képviselő ügyész súlyosbításért, a vádlottak ügyvédei pedig felmentésért fellebbeztek.
A hittanári és történelem végzettségű Miklós 2014-ig vezette az intézménytakarító céget, akkor baloldali közgyűlési többséget választottak, amely leváltotta őt. 2015. január elseje óta a hódmezővásárhelyi Emlékpontot vezeti. (Fotó: MTI / Kelemen Zoltán Gergely)