Az álomszerű odavágó és a hatgólos győzelem után a Telekom Veszprém játékosai és edzője, David Davis is fogadkozott, hogy nem nézhetik le a Flensburgot, mert a német csapat biztosan felszívja magát a Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágójára. Így történt, a veszprémi első 10 percben sokkoltak a vendégek, összesítésben két gólra is feljöttek.

A magyarok szerencséjére viszont az öt9dik Final Fourjára készülő Veszprém felállt a padlóról, és már az első félidő 20. percében kiegyenlített, majd a szünetig négygólos (17-13), összesítésben tízgólos előnyre tett szert.

A félidő nem jött jól a németeknek, a második játékrészben még lassabban, még gyengébben játszottak, miközben Nagy Lászlóék már volt, hogy színezték a játékot.

A kemény, szoros meccs helyett végül örömünnep lett, és a magyar sztárcsapat gálázva jutott a világ négy legjobbja közé.