A Birminghami Egyetem kutatása most fényt deríthet arra, hogy miért jobb az immunrendszerük azoknak a babáknak, akiket anyatejjel, és nem tápszerrel etetnek - olvasható az Eurekalert portálon megjelent sajtóközleményben. A pozitív összefüggésről már jó ideje tudunk: korábbi kutatások kimutatták, hogy az anyatejes babák egészségesebbek, felnőtt korban is jobb az immunrendszerük, kevesebb eséllyel alakul ki náluk asztma, elhízás, vagy autoimmun betegségek, mint azoknál a gyerekeknél, akiket tápszerrel tápláltak.
A brit szakértők most kiderítették, hogy az úgynevezett szabályozó T-sejtek az anyatejes babák szervezetében az első három hét alatt nagyon megszaporodnak, majdnem kétszer annyi van belőlük a gyerekek szervezetében, mint a tápszeresekében. Ezek a sejtek
szabályozzák a baba immunválaszát az anyatejjel átvitt anyai sejtekkel szemben, és segítenek csökkenteni a gyulladást.
Az Allergy tudományos szakfolyóiratban megjelent tanulmány szerint a kutatók találtak továbbá Veillonella és Gemella baktériumokat is az anyatejes babák szervezetében, amelyek segítik a T-sejtek munkáját. A szakértők remélik, hogy az eredményeik segítenek abban, hogy minél több babát tápláljanak anyatejjel, illetve abban is, hogy a tápszerek minél jobb formula alapján készüljenek.