Sokan emlékezhetnek rá, hogy harmincöt éve olyan országos havazás volt Magyarországon, hogy néhol több mint 50 centiméteres volt a friss hóréteg, és a hőmérsékleti maximumok is jellemzően mínusz 10 Celsius-fok alatt alakultak - idézte fel a kerek évfordulót az Országos Meteorológiai Szolgálat szerdán a Facebook-oldalán. Azt írták, most is van az országban, ahol 10 centiméternél nagyobb a hótakaró, és csütörtökre virradó éjszaka mínusz 20 fok köré is lehűlhet a levegő, de mindez semmi az emlékezetes 1987-es januárhoz képest. Akkor a dél felől érkező enyhébb, illetve az északkelet felől bezúduló hideg levegő a Kárpát-medence térségében találkozott. A keveredési zónában egy kisebb ciklon alakult ki, amely három napon át tartó havazást hozott.


A hótakaró 1987. január 12-én az ország nagyobb részén 20 és 40 centiméter között alakult, de volt, ahol az 50 centimétert is meghaladta. A sarkvidéki eredetű hideg levegő hatására a maximumok is általában mínusz 10 fok alatt alakultak. Budapesten aznap délben is mínusz 17 fokot mértek. Másnap, 1987. január 13. hajnalra mínusz 18 és mínusz 30 fok közé hűlt le a levegő.

A sok hó, illetve a dermesztő hideg mellé erős, viharos szél párosult, amely országszerte hatalmas hóakadályokat épített, ezzel megnehezítette, sok helyen lebénította a közlekedést - idézte fel bejegyzésében az Országos Meteorológiai Szolgálat.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!