A szemléltető fotóhoz magyarázatot is írtak, és az is kiderült, melyik közlekedési forma a leghatékonyabb.


Mi is megírtuk, hogy december közepén átadták a Lánchidat a forgalomnak, de jelenleg csak a buszok, a taxik és a kerékpárosok használhatják a felújítás alatt lévő hidat.

Karácsony Gergely a közösségi oldalán azt írta:

"Elindult a forgalom a Lánchídon, Budapest és Magyarország büszkeségén! Az elmúlt években rengetegen megígérték már a Lánchíd felújítását, mi meg is csináljuk. Pénteken átadtuk a Lánchíd megújult útpályáját, így elindulhattak rajta a buszok, a biciklisek, a motorosok és a taxik.

Ez egy igazán különleges dátum, hisz jövőre ünnepli Budapest a 150. születésnapját. El se tudok képzelni jobb ajándékot, mint hogy átadjuk a fővárosiaknak a gyönyörűen felújított Lánchidat".

A főpolgármester egy fotót is megosztott, melyen azt mutatják meg, hogy mekkora helyet vesz igénybe a forgalomban 60 ember a Lánchídon autóval, busszal és biciklin.

Balogh Samu, a városvezető kabinetfőnöke szintén a közösségi oldalán írta meg részletesen, hogy mi volt a céljuk ezzel:

"Miben mérjük egy híd áteresztőképességét? Az ott közlekedő járművek vagy inkább az emberek számában? Vagy ha fordítottan tesszük fel a kérdést, mekkora teret foglal el egységnyi ember akkor, ha autóval, ha busszal vagy ha biciklivel közlekedik?

Kihasználtuk a Lánchíd átadása előtti utolsó órákat, és készítettünk egy nagyon szemléletes összehasonlítást. A kísérletben a BKK, a Városháza és más fővárosi cégek önkéntesei vettek részt, modellezve, hogy hogyan fér el 60 ember a Lánchídon autóval, busszal illetve biciklivel. A 60 ember utazásához szükségünk volt 1 db szóló buszra, 60 db biciklire és 46 db autóra.

Egy ilyen busz teljes kapacitása 80-90 fő, szóval 60 ember még viszonylag kényelmesen utazhat rajta. Mivel egy autóban átlagosan 1,3 ember utazik, ezért 60 fő elszállítására elegendő volt 46 autót segítségül kérnünk.

A képek magukért beszélnek:

Éppen emiatt döntöttünk civil szervezetek és a budapestiekből álló közösségi gyűlés javaslatára amellett, hogy a Lánchíd felújítása végéig tartó tesztidőszakban csak a buszok, taxik, motorosok és biciklisek használhassák az átkelőt. Míg korábban mindenki vesztese volt az állandó dugóknak, most szabad utat adtunk a fenntartható közlekedési módoknak. A kísérlet végén, várhatóan jövő nyáron pedig a budapestiek dönthetnek majd arról, hogy milyen legyen a Lánchíd felújítás utáni, végleges forgalmi rendje.

A kép egy világszerte híres, eredetileg Münster városában készített beállítás replikája, amit úgy gondoltunk, érdemes megmutatni Budapesten is" - írja.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!