Hozzátették, hogy az év első három hónapjában kizárólag magyar befektetők zártak vételi tranzakciókat. Az első negyedéves adatok alapján az ipari ágazat jobban teljesített a kiskereskedelmi szektornál és az irodapiacnál a bérbeadásokat tekintve is, mivel az utóbbiakat meghatározóan érintette a koronavírus-járvány harmadik hulláma. Ezáltal az ipari ingatlanok bérbeadási szintje 105 százalékkal haladja meg a tavaly ilyenkor mért értéket, az irodai bérbeadás hasonló mutatója 52 százalékkal marad el az egy évvel korábbitól.
A CBRE szerint a gazdasági teljesítmény növekedése akkor tud magasabb fokozatba kapcsolni, ha az átoltottsággal sikerül egyre több területen a normális üzleti működést helyreállítani, ebben a második negyedév érdemi változást hozhat.
Hozzátették, az is bizakodásra ad okot, hogy
a folyamatban lévő ingatlanpiaci tranzakciók összértéke hozzávetőleg 900 millió euró, amiből a második negyedévben az egész szegmenst érintő gazdasági fellendülésre lehet következtetni.
A CBRE Group, amelynek a központja Dallasban van, a világ legnagyobb kereskedelmi ingatlan- és befektetési vállalata. A cég több mint 100 000 alkalmazottat foglalkoztat, és több mint 530 irodában nyújt szolgáltatásokat ingatlanbefektetőknek és -bérlőknek világszerte.
Koronavírus
Az 50 alattiak tizede kapta csak meg eddig a második oltását
Minden tekintetben lehagytuk Máltát, a fiatalok körében pedig gyakoribb az orosz vakcina a kínai oltásnál.
Támogatásokból állíthatnak emlékművet a járvány áldozatainak Budapesten
Hova utazhatunk nyáron, és mire lesz jó a magyar védettségi igazolvány?