A PlayStation 4-exkluzív Marvel's Spider-Man tavaly ősszel került a boltokba, és a Pókember főszereplésével készült nyílt világú akciójáték egyaránt elbűvölte a kritikusokat és a játékosokat is. Részletes tesztünkben mi is azt írtuk, hogy a pompás játékmenet szabadsággal, rengeteg tennivalóval és kihívással társul, olyan minőségben, ami garantáltan nemcsak azokat varázsolja el, akik már évtizedek óta Pókemberrel kelnek és fekszenek.
A programot ezen felül a 2018-as év legjobb játékának választottuk, ami többek között annak is köszönhető, hogy a fejlesztésért felelős Insomniac Games nagyon érzékenyen nyúlt Pókember és Peter Parker karakteréhez, és annak ellenére is hűek maradtak a figurához, hogy a történet számos téren eltért attól a hivatalos kánontól, amit a képregényekből ismerhetünk.
Ezen változások egyike, hogy a történet meglehetősen katartikus fináléjában meghal a mindenki által ismert May Parker, a Pókemberré váló Peter Parkert felnevelő nagynéni. A pillanat azért meghatározó, mert tökéletesen használja a hálószövő szuperhős létfilozófiáját, miszerint a nagyobb erő nagyobb felelősséggel jár. Peternek döntenie kell, hogy a megmenti-e a halálos vírustól fertőzött, végstádiumban lévő nagynénjét, vagy arra használja a nála lévő szérumot, hogy vakcina készülhessen belőle az egész New Yorkot sújtó járvány ellen - hősünk az utóbbi mellett dönt, és May nénit a karjaiban éli a halál.
A Marvel's Spider-Man katartikus pillanatához hasonló eseményre ugyan volt példa a képregényekben is, konkrétan az Amazing Spider-Man 400. számában, ugyanakkor a Marvel később eltörölte a kedvelt karakter halálát, azzal magyarázva az egészet, hogy Pókember egyik ellenfele kínozta így a szuperhőst.
Éppen ezért nagy szó, hogy az alkotók megléphették ezt a videojátékban, és a játékban Petert alakító színész, Yuri Lowenthal egy mostanában közzétett podcastben elárulta, hogy a Marvel eredetileg nem engedélyezte a fejlesztőknek, hogy megöljék May Parkert. Yuri beszámolója szerint ekkor már leforgatták a szükséges motion capture jeleneteket, megvolt a szinkron is, de
a Marvel fejesei közölték, hogy ilyen fordulatra nem kerülhet sor.
Arról ugyan nem szól a fáma, hogy a fejlesztők miképp módosították volna a történetet, de a főszereplőt alakító színész elmondása szerint a Marvel visszakozását követően folytatódott a fejlesztés, teltek a hónapok, kezdett végleges formát ölteni a program, a kiadó pedig egyszer csak meggondolta magát, és közölték a csapattal, hogy kiérdemelték a lehetőséget, hogy megléphessék a könnyfakasztó fordulatot.
A Marvel vélhetőleg megbizonyosodott róla, hogy a portékájuk jó kezekben van, valóban minőségi játék készül, és a bizalmuk meghálálta magát, hiszen az Insomniac minden idők legjobb pókemberes videojátékát tette le az asztalra, aminek már most tűkön ülve várjuk a folytatását.
Birkás Péter korábbi cikkei
- Újabb képeken a Huawei P30 és a P30 Pro csúcsmobilok
- Ekkora aksi lesz az új Samsung Galaxy S10 telefonokban
- A vádak ellenére is cégóriások állnak ki a Huawei mellett