A szervezőknek dönteniük kellett, most jelentették be hivatalosan, hogy az idei Sziget Fesztivált nem tartják meg a járvány miatt, a 2022-es Szigetet viszont már most elkezdik szervezni. Kádár Tamás, a fesztivál főszervezője az alábbival indokolta a döntést:
Szomorú szívvel, de felmérve a felelősségünket - látva a bizonytalanságok sokaságát, akár az utazás, a szállások, a vendéglátás és a védettségi igazolások hazai és nemzetközi szerepe terén - arra az elhatározásra jutottunk, hogy mostantól inkább a jövő évi Szigetre készülünk.
"A '22-es szezont tehát úgy várjuk, mint fesztiválévet eddig még soha, terveink szerint a fájdalmasan hosszú szünet utáni »nagy visszatéréshez« méltó rendezvényekkel" - tette hozzá a fesztivál főszervezője. Kádár elmondta, hogy a két fesztiválmentes év a szervezők, a fesztiválokhoz kapcsolódó cégek és dolgozók életét rendkívüli módon megnehezítette, az iparág rengeteg szereplőjét, a zenészektől a vendéglátósokon át a technikai alvállalkozókig szinte ellehetetlenítette. "Ugyanakkor hiszünk abban, hogy - a látogatók biztató támogatásával is megerősödve - a jövő nyár mégis újra a nagy közös együttlétekről, a felejthetetlen élményekről, valamint mindenek előtt a szabadságunk ünnepléséről szól majd."
Kapcsolódó
Hivatalosan is lemondták: idén nem lesz sem Balaton Sound, sem VOLT
Megpróbálták a nyár végére tolni a fesztiválokat, de végül nem találtak jó megoldást.
A Sziget Fesztivál - a többi nagy, hazai fesztiválhoz hasonlóan - tavaly is elmaradt a koronavírus-járvány miatt, és a két nagy társfesztivál, a Balaton Sound és a Volt már márciusban bejelentették, idén se tartják meg a rendezvényt. A Sziget azonban a másik két fesztivállal ellentétben augusztusi rendezvény, ezért a szervezők még reménykedtek az utolsó pillanatig, ám valószínűsíthető volt, hogy a nagy számú külföldi vendégre támaszkodó fesztivál megrendezése komoly akadályokba ütközne még az idén.
Kapcsolódó
Csaknem a teljes zeneipart kifelejtették a nyitásból
Nyitnak a mozik és a színházak, de koncertet továbbra sem lehet tartani. Nagyobb kiszámíthatóságra, azonnali segélyre és áfacsökkentésre lenne szükség, hogy a zeneipar talpra állhasson.