A diákot a tanár nem engedte vizsgázni, mert nem teljesítette a féléves kötelezettségeit, ám az egyetem végül levizsgáztatta, egy külön neki készült vizsgasorral.
Elbocsátották a Corvinus egyetem egyik tanárát, mert etikai vizsgálatot kezdeményezett egy hallgató ügyében.
- írja a Telex.
A tanár a lapnak megerősítette, hogy kedden rendkívüli felmondással elbocsátotta a Corvinus. Az intézmény indoklása szerint a tanár nem működött együtt - egy az egyetem által az etikai eljárásokkal összefüggésben indított - eljárás során, és nem küldött át bizonyos emaileket. Ám szerinte ő együttműködő volt.
Az elbocsátott docens azt is vitatja, hogy nem megfelelő hangnemet használt egyes vezetőkkel, és hogy lejáratta volna az egyetem vezetését.
Szerinte a vizsgálat, amiben leveleket kértek tőle, csak alibi vizsgálat volt. Szerinte arra való, hogy az etikai vizsgálatok során feltárt rendkívül súlyos visszaélésekkel való érdemi szembenézés helyett egy másik, a felelősségek szétkenésére alkalmas vizsgálatot végezzenek.
A lap hozzáteszi, hogy a diák az elérhető nyilván adatok alapján Mol-részesedéssel rendelkezett a történtek idején. A szülők pedig igyekeztek nyomást gyakorolni az egyetemre, hogy a gyerekük kapjon még egy esélyt, annak ellenére, hogy nem vizsgázhatott volna, mert nem teljesítette a féléves feladatait.
A tanár szerint a gyerek anyja ment be hozzá, hogy elérje nála, hogy a diál vizsgázhasson. Végül azt mondta, hogy a férje nagyon fontos ember, és nem lenne jó, ha neki kéne beavatkoznia az ügybe. Mivel nem sikerült a tanárt meggyőznie, később az egyetem vezetőit kereste meg, akik levizsgáztatták a diákot.
Mindezek miatt Ádám Zoltán a Corvinus három vezetőjével szemben etikai vizsgálatot kezdeményezett.
Az ügyet kirobbantó Ádám Zoltán a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) támogatásával mindhárom etikai ügyben felülvizsgálati kérelmet nyújtott be a Fővárosi Törvényszéken. Közben a Corvinus kétszáz munkatársa nyilvános petícióban biztosította támogatásáról, és kiállt mellette az egyetemi szakszervezet is - írta a Telex.