Mindössze nyolcvanan lakják a világ talán legelszigeteltebb települését, a chilei Villa Las Estrellast. A városka egy szigeten fekszik, már a Déli-sarkvidéken. Bármilyen civilizált környék 1000 kilométerre van, a szélsőséges időjárási viszonyok miatt - sokszor 200 kilométer/órás szél fúj - két-három nap, amíg egy repülőgép egyáltalán fel tud szállni.
Télen hatalmas hótakaró lepi el a várost, és sokszor mínusz 47 fokig süllyed a hőmérséklet. Egy nap csak néhány percig van világos, de az is inkább félhomály.
Nem csoda, ha ezeket a szélsőségeket csak nagyon erős fizikumú és idegzetű emberek bírják. Főleg a chilei légierő pilótái és családjai költöznek ide - egyébként jó pénzért, tehát megéri nekik.
A gyerekeknek hat éves korukban kiveszik a vakbelét, a nőknek pedig nem nagyon ajánlják, hogy teherbe essenek. A városban van ugyan egy körzeti orvos, de vakbélműtétet nem tud elvégezni, így ha bármilyen vészhelyzet van, akár napokig is életben kell tartani a pácienst, mielőtt kórházba tudják szállítani.
Villa Las Estrellas-t 1984-ben alapították, Augusto Pinochet diktatúrája idején, katonai célokból. Ma már inkább csak azért tartják meg a speciális hidegtűrő konténerekből álló települést, hogy Chile elmondhassa: jelen van a Déli-sarkon. A dolognak egyébként van előnye is. Ahogy egy helybéli mondta:
"Az itt élő családok annyira elszeparáltak, annyira egymásra vannak utalva, hogy sokkal boldogabbak és nyugodtabbak. Közelebb állunk egymáshoz."