A volt tiszt arról is beszélt, hogy milyen az atombázisok legénységéhez tartozni, ő ugyanis állítása szerint ott szolgált.
Egy dezertált orosz katonatiszt a BBC-nek beszélt arról, hogyan őrizték az atomfegyvereket egy nukleáris támaszponton a háború alatt.
Az Anton álnéven nyilatkozó dezertőr azt mondta, hogy miután Oroszország megtámadta Ukrajnát, az egysége elszeparáltan élt a bázison, atomfegyvereket kellett őrizniük.
- fogalmazott a volt tiszt, aki azt is elárulta, hogy nem igaz az az állítás, miszerint az orosz atomfegyverek a régi, szovjet időkből maradtak fenn.
– mondta.
Anton a BBC-nek arról is beszélt, hogy milyen az atombázisok legénységéhez tartozni. A volt tiszt szerint szigorú kiválasztási folyamat zajlik, egyszerű sorkatonák pedig nem is dolgozhatnak itt.
– árulta el Anton, aki szerint a legénység életét is nagyon szigorú korlátok közé szorítják. Például nem lehet telefonjuk és csak az orosz állami tévét nézhették. Ráadásul, ha valaki a szüleivel szeretett volna találkozni, akkor azt 3 hónappal korábban kérvényben kellett jelezni az FSZB biztonsági szolgálatának.
A volt tiszt azt állítja, hogy egyre több katona ellenzi a háborút, és a dezertőrök száma is már havi 350-re emelkedett.
Anton már elhagyta Oroszországot, de állítása szerint a titkosszolgálat még mindig keresi.
– mondta a volt tiszt.