A Tinder-csaló című dokumentumfilmben bemutatott Simon Leviev három áldozata a cikkünk megjelenéséig 107 ezer font (több mint 45 millió forint) adományt gyűjtött be, mióta elindították GoFundMe oldalukat. Cecilie Fjellhøy az Instagramon jelentette be a százezer font elérését egy videóban, írja a Ladbible, azóta további hétezer fonttal gyarapodott az összeg.

Fjellhøy, Pernilla Sjoholm és Ayleen Charlotte mindannyian szerepeltek A Tinder-csaló című Netflix-dokumentumfilmben, ahol beszámoltak a Leviev szélhámossal - akinek valódi neve Shimon Hayut - kapcsolatos tapasztalataikról. A filmről szóló cikkünk itt olvasható:

Kapcsolódó

Ha megnézed A Tinder-csalót, utána kétszer is meggondolod, kit húzz jobbra a társkeresőn

A Netflix új dokumentumfilmje akár egy fordulatos, 21. századi krimi is lehetne, de az benne a legfélelmetesebb, hogy nem fikció: a Tinderen nőket szédítő, izraeli szélhámos a mai napig vadászhat az online térben.

A három nő több ezer dollárt veszített a saját pénzéből az ál-playboy miatt, és miután megosztották történetüket, létrehozták az adománygyűjtést, hogy "megpróbálják visszaszerezni az életüket", de ennél jóval többen lehettek, akiket a férfi megkárosított, ezzel közel 10 millió dollárt csalt ki a Tinderen megismert nőkből. A férfi olyan szintre fejlesztette piramisjátékát, hogy éveken keresztül a lebukás veszélye nélkül döntötte anyagi csődbe a nőket, majd amint végleg kiszipolyozott valakit, eltűnt az életéből.

A 2019-ben elítélt Hayut a rá kiszabott 15 hónapból mindössze ötöt ült le jó magaviselete miatt, amelyet közokirat-hamisításért kapott, a nők kisemmizéséért végül nem vonták felelősségre. Jelenleg Izraelben él szabad emberként és modellekkel randizik.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!