A magyar mixváltó egy szerencsétlen, és vétlen esés miatt végül nem az aranyért csatázott, de így is a harmadik helyen végzett a gyorskorcsolyázók versenyében a pekingi téli olimpián.

A magyar csapat a negyeddöntőben, majd az elődöntőben is első helyen jutott tovább, az elődöntős futamban ráadásul két riválist, az oroszokat és az amerikaiakat is kizárták, miközben a mieink szép versenyzéssel végeztek az első helyen.

A döntőben ugyanaz a négyes kezdett, mint az elődöntőben, azaz Jászapáti Petra, Kónya Zsófia, Liu Shaoang (a negyeddöntőben még John-Henry Krueger indult) és Liu Shaolin Sándor alkotta a magyar csapatot.

A kezdés után ketten is elestek - köztük Jászapáti -, de egyből visszafújták a rajtot. A magyar váltó a negyedik helyen kezdett, de az első kör végére a fiúk a harmadik helyre hozták fel a csapatot. Kónya aztán a második helyen váltott, de egy kanadai esés őt is elsodorta, így visszaesett a magyar csapat a negyedik helyre. Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor végigmentek, negyedik helyen értek a célba. A számot Kína nyerte, Olaszország lett a második.

Kanadát viszont hosszas videózás után kizárták, így meglett a magyar bronzérem.

Kapcsolódó

Liu Shaolin Sándor: Nagyképűségnek tűnhet, pedig csak őszinte vagyok

Liu Shaolin Sándor nem érzi tehernek, hogy címvédőként érkezik a magyar váltó a pekingi téli olimpiára, még motiválja is, hogy megmutassa: nem lehet legyőzni. Elfogadja, ha valaki szerint nagyképű, bár szerinte inkább csak őszinte.

Ez a magyar rövidpályás gyorskorcsolya második olimpiai érme, 2018-ban a férfiváltó aranyat nyert. Az egyéni számok, valamint a fériváltó ráadásul még később szerepel a programban.

Az oroszok és az amerikaiak elődöntős kizárása miatt a B döntőben csak Kazahsztán és Hollandia versenyzett, végül utóbbi győzött.

A mixváltóról

Míg korábban műkorcsolyában szerzett hat érmet Magyarország a téli olimpiákon, addig Phjongcshangban egy csapásra a rövidpályás gyorskorcsolya vált a legsikeresebb sportágunkká azzal, hogy a férfiváltó aranyérmet nyert.

Az olimpiai programban bemutató sportágként 1988-ban debütált a sportág, majd 1992-ben már érmeket is osztottak Albertville-ben. Bár a váltók már a franciaországi olimpia óta szerepelnek a programban, a mixváltó csak most, Pekingben debütál, a világkupán is csak a 2018-19-es szezon óta szerepel a programban ez a szám, ráadásul sem vébén, sem Eb-n nem volt eddig. Magyarország a vk-n a harmadik legeredményesebb nemzet két arany- és egy ezüstéremmel.

A többi számban

Jászapáti Petra futammásodikként továbbjutott a női 500 méter selejtezőjéből, míg Kónya Zsófia kiesett. A kvalifikációban a 32 indulót nyolc futamba sorolták, melyekből az első két helyezett, valamint a négy legjobb harmadik került a hétfői negyeddöntőbe. Jászapáti biztos továbbjutóként ért be, míg Kónya két tizeddel maradt le a negyeddöntőről.

Kapcsolódó

Sírva ünnepelte olimpiai rekorddal nyert aranyérmét

Irene Schoutené az aranyérem, miközben Claudia Pechstein beállított egy csúcsot: nyolcadik olimpiáján állt rajthoz.

A férfiak ezer méteres versenyében a 2018-ban honosított Krueger John-Henry (aki Phjongcshangban még amerikai színekben volt ezüstérmes ezen a távon), Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang is futamgyőztesként lépett tovább a következő körbe. Mindhárom magyar - köszönhetően világkupa-helyezésüknek - a legjobb, egyes pályáról rajtolhatott.

Vegyes váltó

1. Kína (Csü Csun-jü, Fan Ko-hszi, Vu Ta-csing, Zsen Ce-vej) 2:37.348 perc
2. Olaszország (Arianna Fontana, Arianna Valcepina, Yuri Confortola, Andrea Cassinelli, Pietro Sighel) 2:37.364
3. Magyarország (Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang, Krueger John-Henry, Jászapáti Petra, Kónya Zsófia) 2:40.900

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.

Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért. Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.

KIPRÓBÁLOM!


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!