Szakértők egy csoportja egy húsevő dinoszaurusz megkövesedett bőrét elemezte - írja az IFLScience. Az egyed a Carnotaurus sastrei faj képviselője volt, ezen állatokra rövid szarvak és mellső végtagok voltak jellemzőek. Korábbi vizsgálatok alapján a dinoszaurusz félelmetes ragadozó volt, mozgása például rendkívül gyors lehetett.
A példány maradványait 1984-ben fedezték fel a dél-argentínai Chubut tartomány területén, de bőrét csak most vetették átfogó vizsgálat alá. Ez a Carnotaurus sastrei egyetlen ismert egyede.
Mint kiderült, a példányé a Theropoda dinoszauruszok legjobb állapotban konzerválódott bőre.
Christophe Hendrickx, az Unidad Ejecutora Lillo munkatársa és a csapat tagja szerint a vállat, a hasat és a farkat elemezve megállapították, hogy a faj bőre a véltnél változatosabb volt. A bőrt nagy, véletlenszerűen eloszló kúpszerű kinövések és az azokat körbevevő kisebb, hosszúkás, gyémánt alakú vagy körkörös pikkelyek borították.
A 8 méter hosszú faj környezete legnagyobb ragadozója lehetett. A pikkelyek valószínűleg nem a többi ragadozóval szembeni védelmet szolgálták, igaz, a társakkal folytatott harcok során hasznosak lehettek. A csapat azt feltételezi, hogy a bőrszerkezet a testhő szabályzását is segítette.