Ezüstérmet szerzett a magyar női vízilabda válogatott a Dohában zajló vizes világbajnokságon, miután a pénteki döntőben 8-7-es vereséget szenvedett a nagy esélyesnek számító, nyolcadik vb-aranyérmét begyűjtő amerikai csapattól.

A Dohában zajló vizes világbajnokság női vízilabdatornájának döntőjében a bravúrosan szereplő magyar női vízilabda-válogatott a favorit amerikaiakkal csapott össze. Együttesünk viszonylag rövid időn belül háromgólos hátrányba került, de sikerült felzárkóznia és az utolsó negyed előtt már döntetlen volt az eredmény. Ekkor ismét elhúztak az amerikaiak, a magyarok pedig már csak egy gólra tudtak feljönni. A vége 8-7 lett,

A magyar együttes története során ötödször játszott világbajnoki döntőt, és az 1994-es, valamint 2005-ös győzelem után harmadszor (2001, 2022) végzett másodikként.