A Bristoli Egyetem és a Sorbonne kutatói olyan újfajta mesterséges bőrrel rukkoltak elő, ami minden eddiginél pontosabban lemásolja az emberi bőr rétegeit, ezzel pedig sokkal érzékenyebb felületet biztosít - olvasható a Science Dailyn. Az új találmány több szilikonrétegből áll: egy felső texturáltból, egy elektromos áramot vezetni képes szálakból állóból, majd egy hipodermisz rétegből. A mérnökök szerint hordható eszközökhöz, telefonokhoz vagy laptopokhoz is felhasználhatják az új felületet, ami nemcsak hogy természetesebb, mint a most használt megoldások, de sokkal több mindent érzékel is.
Ennek eredményeképp a "műbőr" képes "érezni" a felhasználó gesztusait, a nyomás erejét és helyét, de még az olyan apró érintéseket is, mint a csiklandozás, simogatás, csavarás vagy csípés. Ez a megoldás rengeteg új lehetőséget adhat a vezérlésben.
![Csiklandozhatjuk a telefonunkat a furcsa mesterséges bőr segítségével 1](https://hirekmindenkinek.com/images/2022-10-12/206628-28684-1665592265-155205-16202-1571667008-58bl2acvqagahscefhx5bynaaaaaelftksuqmcc.jpg)
"Ez az első alkalom, hogy lehetőségünk van az emberi bőrhöz hasonló réteget rakjunk az interaktív eszközeinkre" - írja egy sajtóközleményben dr. Anne Roudaut a Bristoli Egyetemtől. "Lehet, hogy elsőre furcsa az ötlet, de a bőr egy olyan felület, amit ismerünk, miért ne használnánk többet a mindennapi életben?"
A szakértők megjegyzik, hogy ez az első olyan eset, amikor az eszközeink vezérléséhez használnánk fel mesterséges bőrt, eddig csak a kozmetikumok vagy a biztonság területén kamatoztattuk a technológiát. Az úgynevezett Skin-On mesterséges bőrt telefontokként, laptop touchpadjához erősítve és okosórára felhelyezve próbálták ki élőben is.
A kutatásról készült tanulmány nem rejti véka alá a Skin-On elkészítési mechanizmusát, így könnyen lehet, hogy nem kell sokat várunk az első ilyen eszközök megjelenésére.