Egy amarillói állatmenhely először Covidnak nevezett el egy amerikai staffordshire terrier keveréket, amit a a szabadban kóborolva találtak korábban. Az Egyesült Államok állatmenhelyeinek többségében megölik a befogott állatokat, ha bizonyos időn belül nem találnak új gazdát nekik, ezért a névválasztást - amire a menhely honlapján találtak rá az állatvédők - rögtön hatalmas, (Twitterről induló) felháborodás övezte - írja a New York Post.
A Post azt is felevenítte, hogy az észak-texasi régióban a menhelyben kikötő kutyák negyedének általában nem tudnak új gazdát találni, ezért ezeket az állatok megölik.
Ezeknek a kutyáknak minden segítségre szükségük van, hogy adoptálják őket
- mondta Dana Fuchs, egy menhelyen meghaló kutyák eseteit monitorozó New York-i állatvédő a lapnak. Majd azzal folytatta: "nekem ez a név egyszerűen nagyon sértő, és nemcsak nekem, hanem minden embernek, aki ebbe a betegségbe halt bele, és a kutyának is, ami emiatt valószínűleg brutális körülmények között fog meghalni. Azon gúnyolódnak, amin ez a kutya át fog esni, és metaforikusan azokon az embereken is, akik ebbe a szörnyű betegségbe haltak bele."
Az állatvédő arra is felhívta a figyelmet, hogy az állatról feltöltött rossz minőségű fotó szintén rontja az örökbefogadásának az esélyeit, szóval az adoptálási profilja alapján kész csoda lenne, ha örökbe fogadná valaki.
A menhely weboldalán azóta megváltoztatták a kutya nevét arra, hogy Carl.
Az armadillói városháza hivatalosan nem kommentálta a történteket a Post megkeresésére, de a kérdéseik kézhez kapása után változtatták meg a kutya nevét az adatlapján. A menhely egyik képviselője hétfőn az mondta a lapnak, hogy a kutya a korábbi gazdájának nem kell, ezért még mindig várja az újat.
A világ egyik legismertebb állatvédő szervezete, a PETA a védelmébe vette a menhelyet.
Az állatmenhelyek általában mindent megtesznek a lehetőségeikhez mérten azért, hogy felhívják a figyelmet az általuk gondozott kutyákra és macskákra, azzal a céllal, hogy új, szeretetben gazdag otthon találjanak nekik
- mondta a szervezet egyik szóvivője a Postnak. Majd azzal zárta gondolatait, hogy a PETA szerint az menhelyek a hajléktalan állatok túlszaporodási krízisének frontvonalában vannak - amit érdemes lenne szem előtt tartani -, de az örökbefogadott állatok nevét amúgy is meg lehet változtatni.