Több mint 13 millió aktív felhasználóval a Zoom az egyik legpopulárisabb felhőalapú kommunikációs platform, amelynek népszerűsége az elmúlt hetekben még inkább megugrott. Hazánkban a koronavírus miatti iskolabezárások után több tanár is ezt a platformot preferálja a konferenciahívásokhoz.

A szolgáltatás kapcsán azonban az elmúlt években több súlyos sérülékenység is felmerült, illetve nemrég az internetes polgárjogi szervezet, az EFF (Electronic Frontier Foundation) adatvédelmi aggályokat is megfogalmazott - hívja fel rá a figyelmet a Nemzeti Kibervédelmi Intézet. A CheckPoint kiberbiztonsági cég jelentése szerint pedig - ahogy az várható volt - a kiberbűnözők is meglátták a potenciált a távmunkában, ugyanis egyre több hamis, Zoomra hasonlító megtévesztő domaint regisztrálnak és egyre gyakrabban jelenik meg káros kód is a platformmal összefüggésben.

A szakértők azt javasolják, minden alkalommal, amikor valakitől egy Zoom linket kapunk, legyünk különösen óvatosak!

Amennyiben a Zoom mobilkliensét használjuk, mindig frissítsük az alkalmazást a legutóbbi verzióra.

A CheckPoint emellett említi, hogy a Google Hangoutsra is szemet vetettek a bűnözők, és most általánosságban is sokkal inkább fogják kihasználni a konferenciahívásokra alkalmas appok sebezhetőségeit és annak felhasználóit.

Az NKI egy külön cikkben is össszeszedte a videókonferencia-szolgáltatások biztonságos kezeléséről szóló legfontosabb tudnivalókat.

Egy hétvége alatt darabjaira szedte a központosított oktatást a koronavírus

Az iskolák hirtelen bezárása után magukra maradtak a tanárok: ahány iskola, annyi megoldással próbálkoznak. Szülőket, diákokat, pedagógusokat kérdeztünk az első tapasztalatokról, hogy kiderüljön, működőképesnek tűnik-e a távoktatás.

(Kiemelt kép: GettyImages)


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!