Sok javaslata bekerült az ellenzék választási programjába, de nem venne részt Márki-Zay Péter kormányában Bojár Gábor. Az mfor.hu-nak a nagyvállalkozó beárazza a károkat, amit az általa sokszor bírált haveri kapitalizmus okoz, és amely miatt 30-50 százalékkal drágábbak a közbeszerzések. Szerinte azokat gyakran szükségtelenül is írják ki, a döntéseket pedig a lopás motiválja.
Úgy véli, ezermilliárdok folytak el feleslegesen.
"Nemcsak azért építenek ennyi stadiont tök feleslegesen, mert Orbán Viktornak a foci a kedvence, hanem mert egy stadionnál nehezebb összehasonlító árat találni," mint egy sztrádánál, ahol összevethető, hogy "Letenye horvát oldalán miért kerül töredékébe egy kilométer, mint ugyanaz a magyar oldalon".
Szerinte ennek ellenszere a valódi verseny, amely a szabadpiacon is torzul a monopolhelyzetbe került cégek miatt, az államnak bíróként kellene a gazdaságban szerepelnie, ha már beszáll a versenybe, akkor elveszíti a pártatlanságát.
Hogy nézne ki a focimeccs, ha a bíró is beállna játszani az egyik oldalon? (…) Ne a vállalkozó éljen az államból, hanem az állam a vállalkozóból!
Bojár Gábor az interjúban beszél arról is, hogy jóslata, amely szerint a 2018-as választások után Orbán Viktor kilépteti Magyarországot az Európai Unióból, csak azért nem jött be, mert a kormányfő ehhez még nem tudta megszerezni a társadalmi támogatást, noha erősen dolgozik rajta.
Szerinte még a kilépésnél is rosszabb, hogy közben az EU árulói lettünk, az egységet Orbán belülről azért bomlasztja, mert számára a hatalma a legfontosabb. Nem akar külső kontrollt, ez fontosabb a pénznél is, amit onnan kap. Ezzel magyarázza azt is, hogy Orbán nem akar eurót, az igazi EU ugyanis előbb-utóbb azonos lesz az eurózónával.
Az aktuális gazdasági kérdések kapcsán azt mondja, az, hogy a kormány az infláció ellen hatósági árakkal küzd, annak a biztos jele, hogy hiányzik a szakértelem. Egyetért azzal, hogy öt év múlva legyen euró, és szerinte a forint árfolyamát már most stabilizálná, ha a kormány egy reális céldátummal azt be merné vállalni.
Szerinte az orosz-ukrán háború alapesetben erősíthetné a regnáló hatalmat, mert a választók a biztonságot szeretik, most azonban a kormány maga is bizonytalanságot sugall, állandóan változtat, ellentmondó intézkedéseket hoz, az pedig a napnál is világosabb, most arról szól a választás, hová akarunk tartozni: Európához vagy az orosz birodalomhoz.
Kapcsolódó
Csaba László: Orbán pávatánca is árt a forintnak
A professzor szerint minden korábbinál nagyobb szükség lenne az uniós forrásokra.