A jelentésből kiderül többek között, hogy a társaság dolgozóinak 90 százaléka valamilyen fenntartható közlekedési móddal jár munkába.


Elkészült a Budapesti Közlekedési Központ első fenntarthatósági jelentése, amely a cég 2022. évi, fenntarthatósághoz köthető tevékenységét mutatja be.

Bár egyelőre nem előírás, hogy a fővárosi társaságok jelentést készítsenek a fenntarthatósági célok érdekében tett lépéseikről, ennek ellenére a BKK fontosnak érzi, hogy beszámoljon az eddig elért eredményeiről. A társaság ezzel szeretne ösztönözni más cégeket arra, hogy a fenntartható gondolkodásmód napi működésük szerves részévé váljon.

A frissen elkészült fenntarthatósági jelentésből kiderül, hogy

• a BKK dolgozóinak 90 százaléka valamilyen fenntartható közlekedési móddal – jellemzően közösségi közlekedéssel – jár munkába;

• a vállalat a digitalizációs fejlesztéseknek (pl. BudapestGO digitális jegy) köszönhetően tavaly 645.000 oldalnyi papírlapot spórolt meg, és 65 fát mentettek meg a kivágástól;

• a társaság munkavállalóinak nemek közötti aránya közel 50-50 százalék.

A Budapesti Közlekedési Központ első fenntarthatósági jelentése a kötelező előírásokon túlmutató célokat ért el 2022-ben. A főváros fontosabb környezeti értékei és problémái figyelembe vételével megfogalmazott célok illeszkednek abba a felelős vállalatirányítási felfogásba is, amelyet a BKK vezetése képvisel. Ezek nemcsak a társaság fenntarthatóságát, de a köz- és közlekedésbiztonságot, a társadalmi szerepvállalást és a munkavállalói fenntarthatóságot is eredményezik - írják közleményükben.

A budapesti közösségi közlekedés szervezése mellett a BKK jelentős fejlesztési projekteket (pl. a Lánchíd és a Blaha Lujza tér felújítása), a közlekedési infrastruktúrához köthető beruházásokat koordinál, társadalmi akciókat szervez, és a munkavállalói jólétéért is felel. A Budapesti Mobilitási Tervvel összhangban a BKK arra törekszik, hogy ezeken a területeken is Budapest élhetőbbé, zöldebbé, biztonságosabbá tételét szolgálja.

Az egyik projektjük épp most készült el, megnyílt a forgalom előtt a megújított, klímatudatos Arany János utca – írja a WeLoveBudapest.com.

Az átalakítás keretében 100 új fával, zöldbuszmegállóval, több mint félszáz kerékpártárolóval, víztakarékos öntözőrendszerrel, esővízgyűjtő ciszternával és a talajvizet hasznosító fúrt kúttal, kutyahigiéniás szemétgyűjtőkkel lett gazdagabb az utca.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!