Megnyitotta kapuit a nagyközönség előtt a BOTANIQ Turai Kastély. Az épület a több évig tartó teljes körű, külső és belső felújítást követően szállodaként és rendezvényhelyszínként várja látogatóit. A felújított épületet és kastélyparkot elsőként a turai lakosoknak mutatták meg a hétvégén hatalmas érdeklődés mellett megrendezett, több turnusos bejáráson, amelyen több mint 400 fő vett részt – írja az Orbán Viktor miniszterelnök vejéhez köthető BDPST Group sajtóközleménye.

„A település gazdasága és turizmusa szempontjából is jelentős a megvalósult beruházás, hiszen mintegy 30-35 fő, jellemzően környékbeli számára biztosít majd állandó munkahelyet, rendezvények esetében pedig további 5-15 fő dolgozhat időszakosan a kastélyban. Emellett minél több helyi beszállítóval és partnerrel szeretnénk együttműködni, a gasztronómia és a rendezvényszervezés területén”

– mondja Somlyai Zoltán, a BDPST Group hotel divíziójának vezetője. Hozzátette: a rendezvényhelyszín és szálloda a nemzetközi szállodaipari gyakorlatnak megfelelően egy soft opening periódussal, azaz valamelyest szűkített szolgáltatáspalettával kezdi meg a működést.

Az 1883-ban, neoreneszánsz stílusban épült kastély jelentősen leromlott állapota, illetve tagoltsága számos kihívás elé állította a szakembereket. A 30 hónapig tartó felújítási munkálatok során a tetőszerkezetet födémig visszabontották - majd egy koporsófödém felépítését követően új tetőt húztak az épület fölé, miközben a 20, összeomlás szélén álló kéményt is tégláról téglára építették újra. Az épület jellegzetes, természetes palával fedett tetőszerkezete teljes egészében az eredeti állapotát tükrözi, köszönhető ez részben annak, hogy

az új tető fedőelemei is ugyanabból a palabányából származnak, ahonnan a kastély építésekor is hozatták az építőanyagot.

hirdetés

A rekonstrukció kritikus elemét képezte a felázás elleni védekezés, mivel a munkálatok megkezdésekor az épület alagsorában másfél méteres víz állt, amely a 6-8 réteg romos aljzatbeton rétegen keresztül szivárgott be az épületbe.

A közlemény szerint a teljes megújulási folyamat fontos részét képezték továbbá a restaurációs munkálatok, amelyek fő célja az volt, hogy a kastély korhű módon nyerje vissza az eredeti pompáját.

Az egykoron gyönyörű, süttői, illetve sóskúti mészkőből készült korlátok, boltívek mindegyike felújításra vagy teljes újjáépítésre szorult a megfelelő karbantartás hiánya, valamint a természeti elemek okozta viszontagságok miatt.

<
A cikk folytatódik a következő oldalon
>



hirdetés