Az orosz katonai hírszerzés meghekkelte az ukrán Burisma gázipari cég számítógépes rendszerét - jelentette egy bostoni kiberbiztonsági cégre hivatkozva több amerikai lap keddre virradóra.

Az MTI a beszámolójában emlékeztet, hogy a Burisma az a cég, amely a Donald Trump amerikai elnök ellen indított alkotmányos felelősségre vonási eljárás (impeachment) középpontjában áll. A Burismánál volt ugyanis igazgatótanácsi tag a demokraták elnökjelöltségéért küzdő Joe Biden volt alelnök fia, Hunter Biden, és Trump a Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel folytatott telefonbeszélgetésében felvetette, hogy az ukrán ügyészség kivizsgálhatná a Burisma és Bidenék üzleti ügyeit. E telefonbeszélgetésre hivatkozva indítottak eljárást a demokrata párti törvényhozók az amerikai elnök ellen. Erről részletesebben itt írtunk, kifejtve azt is, hogy a vizsgálatok semmilyen korrupciós tevékenységet nem tártak fel Bidenék esetében:

Az ukrán balhé miatt lehet oda Trump sérthetetlensége

Meglehet, a demokraták újra előveszik az elnök felelősségre vonásának lehetőségét, miután kiderült: Trump nyomást gyakorolhatott az ukrán államfőre, hogy nyomozást indítson lehetséges ellenfele, Joe Biden fia ellen, miközben a Fehér Ház visszatartotta az Ukrajnának szánt katonai segélyt.

Az Area 1 Security nevű bostoni kiberbiztonsági cég hétfőn este több amerikai médiumhoz eljuttatta a jelentését, amelyben az áll: felfedezte, hogy orosz hekkerek már november óta több számítógépes támadást intéztek a Burisma Holding ellen. A támadások időben egybeestek az amerikai képviselőházban folyó meghallgatásokkal, amelyeknek egyik célja annak kiderítése volt, hogy Donald Trump gyakorolt-e nyomást az ukrán elnökre a Burisma elleni vizsgálat ügyében.

Az amerikai kiberbiztonsági cég megállapította azt is, hogy a Burisma elleni támadások hasonlóak voltak azokhoz, amelyek Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt és a Demokrata Országos Bizottság (DNC, a párt vezető szerve) számítógépes rendszereit érték a 2016-os választási kampány idején. Ráadásul az akkori és a Burisma elleni mostani támadásokat - az amerikai cég szerint - az orosz katonai hírszerzésnek ugyanaz az egysége követte el. A támadásokban a hekkerek egyebek között hamis e-maileket küldtek, amelyekkel megpróbálták rávenni a címzetteket adataik átadására.

A bostoni cég leszögezte, hogy az általuk felderített hekkertámadásoknak figyelmeztetésül kell szolgálniuk a 2020-as amerikai választásokra is.

Kiemelt kép: Europress/Mikhail Klimentyev/SPUTNIK/AFP


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!