A panorámaterasz mellett bejutottunk a monetáris tanácsterembe, és a páternosztert is kipróbálhattuk.

Végre megnyitották a Postapalota csodás kilátója. Mi az elsők közt vehettük birtokba a sokáig zárt épület különleges adottságú tetőteraszát és kávézóját. Sőt az épületbejárás soran olyan helyekre is bejutottunk, ahová mas latogatok nem.

Nézd meg velünk te is, milyen a kilátás a Buda egyik legikonikusabb tornya mellől!

Amikor elkezdték a Postapalota felújítását, napi szinten sétáltam el mellette hazafelé, és kísértem figyelemmel, hogyan szépül. Mikor pedig 2018-ban végre lekerült róla a pókháló, már alig vártam, hogy a kilátást is megcsodálhassam innen. Akkor ugyan még nem sejtettem, hogy közben két gyereket szülök, és 5 évet kell várnom erre, de végre elérkezett a nap: megnyitották a Postapalota szabadtéri tetőterasztát és kávézóját a nagyközönség számára.

A különleges épület bejárásán nem csak a kilátásban gyönyörködhettünk. A vezetett séta során először a Postapalota történetéről és felújításról szóló „Évszázados értékünk – Korcsolyapályától a Pénzmúzeumig” című időszaki kiállítást néztük meg.

A Postapalota építésére pont 100 éve írták ki a tervpályázatot, amit Sándy Gyula nyert el. Megépülése idején ez volt Budapest legmagasabb irodaháza. Ám

A Postapalotában a Pénzmúzeum, az időszaki kiállítás és a tetőterasz áll nyitva a látogatók számára. Mi azonban az épület további izgalmas részeit is bejárhattuk. Ilyen különleges helyszín a MNB Felügyeleti Központ aulája.

A kék lábazati csempét Hollóháza készített egyedi megrendelésre, és ugyanaz a csigamotívum köszön rajta vissza, ami az épület más díszítőelemein, kerítésén, korlátjain is.

A látogatók lifttel juthatnak fel a tetőterasz szintjére. Mi azonban olyan szerencsések voltunk, hogy kipróbálhattuk az épületben működő páternosztert.

Elsőként szálltam be a páternoszterbe, ami két és fél perc alatt vitt fel bennünket a 7. emeletre, a tetőterasz szintjére.

Itt található az épület legizgalmasabb része, a Monetáris Tanács ülésterme is, ahol a legfontosabb gazdasági döntéseket hozzák.

A fokozottan védett tárgyaló egyedi gyártású hatalmas asztalát darabokban szállították fel, és a szintén egyedi csillár felszerelése is tartogatott kihívásokat.

A tanácsterem előterét különleges élő mohalámpa világítja meg, falait pedig Konok Tamás műalkotásai díszítik, aki Sándy Gyula unokája volt.

Az előtéréből nyílik egy privát tetőterasz is, ahonnan elláttunk Szőke Gábor Miklós arany csodaszarvasán túl, Krisztinaváros irányába, egészen a Gellérthegyig.

Innen sétáltunk át arra a tetőteraszra, ami kávézójával már a látogatókat is fogadja.

Sándy Gyula kedvelte a középkori várakat, ezért olyan hangsúlyosak a Postapalota várszerű elemei is. Volt szó arról, hogy az ikonikus bástyájából kilátót lesz, végül azonban ezt elvetették biztonságtechnikai okokból.

A kilátás azonban minden várakozást felülmúlt a bástya mellől is. A teraszról Buda eddig ismeretlen panorámájára tárult elénk. A Széll Kálmán tér legyezője fölött ellátni a Szabadság téri székház felújításáig is.

A tervek szerint a későbbiekben a Várfok utcai bejárat felől önállóan is meg lehet majd közelíteni a kilátóteraszt. Egyelőre azonban a múzeumi élmény kiterjesztésekén

A Pénzmúzeumot, így a panorámateraszt is ingyenesen tudod megnézni a regisztráció után. Részletek a Pénzmúzeum honlapján.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!