A Párizs-Dakar karikatúrájaként találták ki annak idején a Budapest-Bamako ralit. Ezen a versenyen bárki indulhat, még ipari hulladék kategória is van.

Amikor tüzetesebben is megismertem, mi is az a Budapest-Bamako rali, nekem először a Flúgos futam rajzfilm jutott eszembe. El is mondom, miért: ez nem egy elit verseny, itt bármilyen autóval, motorral vagy quaddal el lehet indulni. A szervezőknek az volt az eredeti célja, hogy egy

A ralin négy kategóriában lehet részt venni. A verseny kategória során napi feladatokat kell teljesíteni, persze itt a legnehezebb az útvonal. A 4×4 túra vagy kaland, illetve a túra kategóriában nincsenek feladatok. A két kategória között annyi a különbség, hogy utóbbit egy egyszerű személyautóval is meg lehet tenni. Végül, de nem utolsósorban pedig ott van a spirit, amelyre nincs nevezési díj, de csak

Ez volt az a pont, amikor beugrottak nekem gyermekkorom rajzfilmjének spéci járgányai.

Önmagában is őrültnek kell lenni, hogy valaki egy ilyen versenyek részt vegyen, jól jellemzi a körülményeket a szervező őszinte vallomása: „a pontos táv 8276 kilométer, de hozzátette, eltévedésekkel együtt ez valójában körülbelül 8600-8700 kilométer szokott lenni.

Ami viszont magyarként büszkeséggel tölt el: az egykor a Dakar paródiájaként indult verseny mára már trendeket diktál. A már említett spirit kategória sikerét mi sem jelzi jobban, hogy

Szabó Gál András szervező ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta a Rallycafé.hu-nak, hogy nagyon nagy melegséggel tölti el a szívét, hogy mára nem ők a követők, hanem „mi lettünk a vezetők, és minket utánoznak a ralin, amelyre nagy tisztelettel és áhítattal néztem fel gyerekkoromban.

A sikerre jellemző, hogy most két hullámban indult el a Budapest-Bamako, a jelentkezők nagy száma miatt.

A fő futam, mind a négy kategóriával január 26-án indult, a második futam pedig most, február 16-én kezdődött és még javában tart. Ez utóbbin viszont nincsen verseny kategória. Azt egyébként magyar versenyző,

S hogy egy kis flúgosság se maradjon ki: az Infostart információi szerint a díjátadón a magyar és a szerb csapat között szabályos tömegverekedés tört ki. Az ok csupán az volt, hogy az egyik, már kissé kapatos magyar versenyző elvesztette az egyensúlyát és nekiütközött a szerbek asztalának, ezért szólalkoztak össze. A végeredmény egy whiskeys üveggel betört fej, és némi romok lettek. Mindenesetre a helyiek azt mondták Szabó Gálnak, hogy