A Huawei a hét elején azzal vádolta meg a FedExet, hogy beleegyezése nélkül megváltoztatta csomagjaik útvonalát - írja az MTI. A Huawei beszámolója szerint a Japánban feladott csomagjaikat a kínai irodáik helyett a cég amerikai címére kézbesítették, ráadásul két másik, Vietnamban feladott szállítmányukat is átirányították az Egyesült Államokba az eredetileg megjelölt szingapúri és hongkongi címekre történő kézbesítés helyett.

A FedEx még kedden közzétett egy bejegyzést a Weibo kínai mikroblogon, amelyben elnézést kérnek a Huaweitől a hibásan kézbesített csomagok miatt.

A közleményben azt is hangsúlyozták, hogy semmilyen kívülről érkezett utasítás nem állt az ügy hátterében.

Vang Suo-ven kínai kereskedelmiminiszter-helyettes egy vasárnapi sajtótájékoztatón újságírói kérdésre válaszolva elmondta: Kína továbbra is szívesen látja azokat a külföldi cégeket, amelyek a törvényeket betartva működnek. Hozzátette: a külföldi befektetésekre vonatkozó új törvény is épp arra az alapelvre épül, hogy a külföldi vállalatok a belföldiekkel egyforma bánásmódban részesüljenek.

Ma Csün-seng, a kínai posta elnöke vasárnap a CCTV kínai állami televíziónak az üggyel kapcsolatban elmondta: a hatályos törvény egyértelműen rendelkezik arról, hogy a szállítmányozó vállalatoknak a feladó által megjelölt címre és az általa megjelölt címzettnek vagy meghatalmazottjának kell kézbesítenie a feladott csomagot. Amennyiben egy vállalat ezt a szabályt megszegi - tette hozzá, - azzal jogsértést követ el az ügyfelével szemben, ilyen esetben pedig a postafelügyeleti szerveknek jogukban áll vizsgálatot indítani.

Ma hangsúlyozta: semmilyen szállítási cég sem gátolhatja a futárszolgáltatás akadálytalan működését "nem kereskedelmi okok" miatt.

--FILE--View of a signboard of Huawei in Kunming city, southwest China's Yunnan province, 11 December 2018. Chinese tech giant Huawei on Thursday launched a new smartphone in Kenya targeting social media-savvy youth. Speaking at the launch in Nairobi, Steven Li, Huawei's head of Eastern Africa Mobile, said the device, retailing at 18,000 Kenyan shillings (180 U.S. dollars), will also be available online on pre-orders that kicked off immediately until Feb. 7.

Ez történt a Huawei-balhé első hetében

A csapból is a Huawei-ügye folyik, így nem meglepő, ha csak kapkodja a fejét a hírözönben. Összeszedtük egy cikkbe az elmúlt hét történéseit.

Az amerikai-kínai kereskedelmi konfliktus egyik legújabb fejleményeként a kínai kereskedelmi minisztérium pénteken bejelentette, hogy listát állít össze azokról a külföldi vállalatokról, szervezetekről és személyekről, amelyeket megbízhatatlannak tart, mert kárt okoztak kínai vállalatoknak. A "megbízhatatlan entitások listájára" azok kerülnek fel, akik semmibe veszik a piaci szabályokat és a szerződések szellemét, nem kereskedelmi okokból akadályoznak beszállítókat termékeik kínai vállalatoknak való eladásában, valamint súlyosan sértik kínai vállalatok legitim érdekeit és jogait.

Az amerikai kereskedelmi minisztérium előzőleg, május közepén tette feketelistára a Huaweit és 68 leányvállalatát, amelyek így amerikai kormányzati engedély hiányában nem vásárolhatnak termékeket és szolgáltatásokat amerikai cégektől.

Most akkor dobjam ki a Huawei telefonomat?

Válaszolunk a felhasználók legfontosabb kérdéseire, elmondjuk, mit is jelentenek a Huawei-telefonok tulajdonosainak a Google korlátozásai.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!