Akkor lőtték az angolok a győztes gólt, amikor már mindenki a hosszabbításra készült. Vasárnap a spanyolokkal játszanak a döntőben.

Először jutott döntőbe olyan labdarúgó világeseményen az angol válogatott, amit nem Angliában rendeznek. A németországi Eb előtt a torna legnagyobb esélyesének tartott angolok 2:1 verték az elődöntőben Hollandiát úgy, hogy a 7. percben Xavi Simons góljával még a hollandok vezettek.

A 18. percben büntetőből egyenlített Harry Kane, majd a győztes gólt a csereként beálló Watkins szerezte a 91. percben.

Anglia ezzel zsinórban másodszor jutott be a foci-Eb döntőjébe. Legutóbb három évvel ezelőtt, hazai pályán Olaszország győzte le Gareth Southgate válogatottját tizenegyesekkel.