Az állásfoglalásban a DNI hangsúlyozta: a hírszerzők álláspontja a nemzetközi közösség széleskörű tudományos konszenzusát tükrözi. Megerősítették viszont, továbbra is dolgoznak a vírus eredetének felderítésén, és vizsgálják azt a felvetést is, hogy a vírus nem egy kínai laboratóriumból szabadult-e ki véletlenül.
A felmerülő információk és hírszerzési jelentések alapján arra keresik a választ, vajon a járvány fertőzött állatokkal történt érintkezés, vagy egy vuhani laboratóriumban történt baleset következtében szabadult el - tudósít az MTI.
A közlemény azt követően jelent meg, hogy Donald Trump elnök és Mike Pompeo külügyminiszter is azt sugalmazta, hogy a koronavírus a vuhani virológiai kutatóintézetből szabadult ki emberi hanyagság miatt. A DNI hangsúlyozta azt is, álláspontja a nemzetközi közösség széleskörű tudományos konszenzusát tükrözi.
Koronavírus: Trump megpendítette a szándékosságot is
Az amerikai elnök állítja, látott bizonyítékot a koronavírus és a vuhani laboratórium között.
Az első vírusfertőzéseket a vuhani élőállat-piachoz kötötték a szakemberek, feltételezve, hogy az ott árult - és a helyiek számára csemegének számító - fertőzött tobzoskák vagy denevérek terjesztették.
- Tovább lazítják Németországban a korlátozásokat
- Johnson: Nagy-Britannia túljutott a járvány tetőzésén
Kiemelt kép: NICOLAS ASFOURI / AFP