Ez váratlan helyzetet szült a Bajnokok Ligájában, a nőknél ugyanis az A csoportban az első helyezett dán Team Esbjerg mögött a Rosztov-Don végzett a második helyen, így ez a két csapat jutott egyből a negyeddöntőbe.

Kapcsolódó

"Minden egyes nap pokol a számomra" - újabb magyar válogatott kézilabdázó vonul vissza

Kovács Anna mindössze 30 évesen fejezi be a szezon végén.

A harmadik helyen az FTC-Rail Cargo Hungaria zárt, amelynek így jelen állás szerint a másik csoport hatodikjával, a szlovén Krim Ljubljanával kell játszani a legjobb nyolc közé jutásért.

Igen ám, de Rosztov kizárásával ott a lehetőség a Fradi előtt, hogy feljebb lépjen. Kérdés, az EHF mit kezd az oroszok eddig szereplésével.

Amennyiben a Rosztovot kizárja, úgy az FTC lehet a csoportmásodik, azaz egyből a negyeddöntőben találhatja magát.

De mi van akkor, ha az EHF úgy zárja ki az oroszokat, hogy az eredményeiket is törli?

Akkor a Fradi összpontszámából hármat le kell vonni (hiszen szeptemberben 20-19-re győzött idegenben, februárban itthon pedig 25-25-öt döntetlent játszott a Rosztovval), marad 16 pontja. Ugyanakkor a 4. helyen zárt Brest-Bretagne 17 pontja nem változik (a franciák oda-vissza kikaptak a riválistól), azaz megelőzi a magyar együttest, és csoportmásodiként zár.

De hasonló helyzet alakulna ki a B csoportban is, ahol a Győri Audi ETO KC első helye megrendíthetetlen, a második helyen Vipers, a harmadikon a Metz, a negyediken a CSZKA Moszkva végzett. Utóbbi kizárásával és eredményei elvételével azonban a Metz kerülne a második helyre, a norvégoknak az oroszországi sikerrel ugyanis két ponttal kevesebb lenne.

Az európai szövetség azt ígérte, hogy a következő napokban bejelenti, hogyan alakítja át a versenyeket.

CSZKA: diszkriminatív!

A CSZKA Moszkva már jelezte a közösségi oldalán, hogy nem ért egyet az EHF végrehajtó bizottságának hétfői döntésével, amely határozatlan időre felfüggeszti az orosz klubok részvételét az európai tornákon.

"Meggyőződésünk, hogy ez a döntés teljesen ellentétes azzal az elvvel, hogy a sportnak politikamentesnek kell lennie, és amit az orosz kézilabda és a CSZKA mindig is betartott.

Ráadásul nem felel meg a nemzetközi versenyek normáinak és elveinek, diszkriminatív, rengeteg sportolót, edzőt, klubalkalmazottat, de ami a legfontosabb, hogy Európa-szerte több millió szurkolót is megkárosít.

Ezért fenntartjuk magunknak a jogot, hogy a nemzetközi sportjognak megfelelően megtámadjuk az EHF döntését, többek között a nemzetközi Sportdöntőbíróságon is" - olvasható.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!