Kopasz Bálint és Varga Ádám is a papírformának megfelelően került be a döntőbe, mindketten megnyerték futamukat.

Kopasz Bálint és Varga Ádám az esélyeknek megfelelően bejutott a döntőbe a kajak egyesek 1000 méteres versenyében a párizsi olimpián.

A tokiói játékok első és második helyezettje szerdán futamgyőzelemmel közvetlenül került a középfutamba, így szombaton délelőtt mindketten másodszor eveztek fő számukban. A két futamból az első négy-négy helyezett jutott a fináléba.

A címvédő, világ- és Európa-bajnok Kopasz az elsőben jól jött el a rajtból, majd az élre álló, világbajnoki címvédő, Tokióban harmadik portugál Fernando Pimenta mögött evezett minimális lemaradással. Ez volt a sorrend 250-nél és 500 méternél is, 750-nél viszont már a magyar kajakos haladt az élen és erejét jól beosztva elsőként is ért célba. Vele együtt döntős lett Pimenta, a tavalyi vb-n harmadik német a Jakob Thorden és némi meglepetésre a svéd Martin Nathell.