A ceremónia elején Ricardo Carvalho, a portugálok védője hozta be az Európa-bajnokság győztesének járó Henri Delauay-trófeát. Carvalho 2004-ben hazai pályán elvesztette a görögök elleni döntőt, de 2016-ban tagja volt a franciákat a párizsi fináléban legyőző csapatnak, ezt rajta kívül csak Cristiano Ronaldo mondhatta el magáról.
A portugáloknak a sorsolásnál is szerep jutott, Nuno Gomes és Vítor Baia segédkezett a két korábbi ír klasszis, Ronnie Whelan és Robbie Keane mellett.
A 2020-as Európa-bajnokság speciális lesz, mivel 12 ország 12 városában rendezik, és Budapest is a házigazdák között található, három csoportmeccset, valamint egy nyolcaddöntőt rendeznek majd az Új Puskás-stadionban.
A magyar válogatott a negyedik kalapból várhatta a sorsolást, és az volt a nagy kérdés, kit kapunk az első két kalapból. Szerencsére csak egy nagyágyú jutott nekünk, méghozzá a nyáron vb-döntőt játszó Horvátország, amelyet még egyszer sem tudtunk legyőzni.
A második kalapból a Gareth Bale-lel felálló Walest kaptuk, amely 2016-ban elődöntőt játszhatott az Eb-n, nem lesz könnyű feladat, de még mindig jobban jártunk velük, mint a németekkel.
A magyar szurkolók számára a legpikánsabb a szlovákok elleni két meccs lesz, ahogy a horvátokat, őket sem tudtuk még legyűrni.
Az ötödik kalapból Azerbajdzsánt kaptuk meg, amelynek a klubcsapatai az elmúlt években jelezték, mennyit fejlődött az azeri futball, úgyhogy velük is vigyázni kell.
Reménykedni lehet és kell is, ebben a csoportban lehetünk akár másodikok vagy ne adj Isten utolsók is. Márciusban kezdődnek a selejtezők, reméljük, Marco Rossinak összejön majd az, amit a Dárdai Pál, Bernd Storck páros képes volt elérni a legutóbbi sorozatban.
Csoportonként az első két helyezettek jutnak tovább, a maradék négy helyet a Nemzetek Ligája rájátszásából töltik fel.
A selejtezőcsoportok:
A csoport: Anglia, Csehország, Bulgária, Montenegró, Koszovó.
B csoport: Portugália, Ukrajna, Szerbia, Litvánia, Luxemburg.
C csoport: Hollandia, Németország, Észak-Írország, Észtország, Fehéroroszország.
D csoport: Svájc, Dánia, Írország, Grúzia, Gibraltár.
E csoport: Horvátország, Wales, Szlovákia, Magyarország, Azerbajdzsán.
F csoport: Spanyolország, Svédország, Norvégia, Románia, Feröer, Málta.
G csoport: Lengyelország, Ausztria, Izrael, Szlovénia, Macedónia, Lettország.
H csoport: Franciaország, Izland, Törökország, Moldova, Albánia, Andorra.
I csoport: Belgium, Oroszország, Skócia, Ciprus, Kazahsztán, San Marino.
J csoport: Olaszország, Bosznia-Hercegovina, Finnország, Görögország, Örményország, Liechtenstein.