A június nem egy átmeneti hónap, amit át kell vészelni, ha a sorozatokról van szó. Folytatódik a Hatalmas kis hazugságok ezúttal Meryl Streeppel kiegészülve, A szolgálólány meséje szintén, és kapunk három új Black Mirror-részt is. Amit pedig mindenképpen érdemes kiemelni, az a Város a hegyen Ben Affleck gondozásában a bűn áztatta Bostonról. Ha viszont mindent megnézett, vagy kifogyott, érdemes a múlt havi ajánlókat elővenni.

Aki őrültnek akar látszani, az jobb, hogy ha csöndben marad

A Trónok harca befejező évada okozta hullámok lassanként csillapodni látszanak. Májusban is lesz mit nézni, többek között George Clooney-t. Sorozatajánló.

Fear the Walking Dead S05, AMC

Június 3.

A Walking Dead spinoffja az egyik legsikeresebb példa az utánlövések sorában. Éppen a Trónok harca fináléját követően érzett űr kapcsán szedtük össze, hogy mi várhat ránk még Westeros világából, és a Fear the Walking Dead ott volt a legjobbak között. A spinoff a zombiapokalipszis kitörésének idején kezdődött, de össze is ért az anyasorozattal. Az pedig magáért beszél, hogy már 2015-től képes fennmaradni a produkció, és kikövetelte a szerepét, hogy egy lapon emlegessük a Walking Deaddel.

Black Mirror S05, Netlfix

Június 5.

A digitális világ árnyoldalait és veszélyeit felvonultató antológiasorozat már 2011-től döbbent meg milliókat. Ha nem is mindig sikerülnek ugyanolyan színvonalasra a részek, a Black Mirror tényleg beírta magát a tévétörténelembe. Görbe tükröt tart elénk, és az elektronikus tárgyakhoz fűződő viszonyunkat boncolgatja a legtöbbször sokkolóan. Az új évad három résszel június 5-én jön többek között Miley Cyrusszal, és meglátjuk, hogy sikerül a Bandersnatch interaktív élményét megugrani.

A Black Mirror a videójátékozás múltját mutatta meg a tévézés jövője helyett - ezért zseniális

A Bandersnatch című interaktív film igazából egy játék, ami a fejünkbe ülteti a gondolatot, hogy lehetséges, hogy egy szimulációban élünk, és a valóságunk egy nagy hazugság.

Designated Survivor S03, Netflix

Június 7.

A Designated Survivor eredetileg az ABC sorozata, de a harmadik évadtól a Netflix vette át a politikai drámát. A főszerepben Kiefer Sutherland játszik, aki hirtelen egy magas pozícióban találta magát, miután egy robbanás eltette láb alól a feletteseit a Fehér Házban.

A szolgálólány meséje (The Handmaid's Tale) S03, Hulu

június 6.

Elisabeth Moss és Joseph Fiennes főszereplésével A szolgálólány meséje elérte, amit csak egy sorozat kívánhat. A számos díjak, Emmyk mellett két Golden Globe-ot is nyert a rémisztő utópia, mindenki arről beszélt, és írt, hogy a Hulu Margaret Atwood regénye alapján tűpontos képet ad a társadalmi problémáinkról. Távolinak tűnt a meddő, és a nőket szülőgépeknek tekintő világ, aztán egyre inkább világossá vált, hogyan képes a sorozat a jelenre reflektálni. A siker megágyazott a második évadnak, de elmaradt a várt kritikai siker, és sokan érezték, hogy a csúcson kellett volna abbahagyni. De a szekér fut, A szolgálólány meséje pedig folytatódik tovább nálunk az HBO GO-n az első három résszel június 6-án.

A szolgálólány meséjét nem lett volna szabad folytatni

Vagy legalábbis nagyon nem így, ugyanis a folytatással megfosztották lényegétől. El nem rontották, de azért így is ártottak épp eleget. Spoiler nélküli évadkritika.

Hatalmas kis hazugságok (Big Little Lies) S02, HBO

Június 10.

Jó kis év volt 2017. Alig tudtunk válogatni az év végén a legjobb sorozatokból, annyi opciónk volt. A listánkon természetesen ott volt Liane Moriarty regényének sorozatváltozata, a Hatalmas kis hazugságok, ami főleg a szereplőgárda miatt sikerült olyan izmosra. A történet elsőre nem is tűnhet olyan izgalmasnak, hogy a gazdag kaliforniai városban hogyan boldogulnak az anyák, és milyen rejtélyes gyilkosság rázza a meg az álszent közösséget. Aztán kiderült, hogy az HBO mélyebbre ásott, és együtt örültünk és sírtunk a nőkkel. Végigvettük, hogy milyen lehet Nicole Kidman helyében lenni, aki a szerepe szerint egy bántalmazó kapcsolatban élt évekig, vagy hogyan élhette meg Shailene Woodley karaktere, hogy a gyereke egy nemi erőszak után fogant meg. A krimi és dráma egy minisorozathoz híven szépen elvarrta a szálakat, megtudtuk, kit öltek meg, és ki a gyilkos, de a hájpra való tekintettel érkezik a folytatás. Előre húzzuk a szánkat, hogy minek, csak azt felejtjük el, hogy a stábhoz Meryl Streep is csatlakozik, aki jó eséllyel megment bármit, és érdemes lesz a Hatalmas kis hazugságok második évadát megnézni.

Jett S01, Cinemax

Június 14.

Csak azért szúrtuk ki a Jettet a tömegből, mert a nemzetközi premier másnapján az HBO GO is leadja a klasszikus akciósorozatnak tűnő Jettet Carla Gugino főszereplésével. A történet szerint Daisy "Jett" Kowalski frissen szabadult a börtönből, de egy szempillantás alatt tér vissza ahhoz, amihez a legjobban ért: a lopáshoz.

Jessica Jones S03, Netlfix

Június 14.

A Mervel bivalyerős szuperhőse bivalyerősen indult. Krysten Ritter Jessica Jones karakterének jól állt a bunkósság, de még az alkoholizmus is, csak azért, mert így volt emberi, szerethető, esendő. David Tennant Kilgrave-je szintén erősnek bizonyult az első évadban, aztán a folytatás már döcögött rendesen. Most azonban jön a harmadik, és egyben utolsó évad, úgyhogy adjunk egy esélyt a sztorinak.

Város a hegyen (City on a Hill) S01, Showtime

Június 16.

A június tényleg egy olyan hónap lesz, amikor nem a rengetegből vagyunk kénytelenek kikukázni az egy-két értékelhető produkciót, hanem több mindenre kell odafigyelnünk, mint amennyit elbír a hónap. A Város a hegyen című sorozatot már az év elején is nagyon vártuk, hiszen Ben Affleck szerelemgyerekéről van szó Kevin Baconnel és Aldis Hodge-dzsal a főszerepben. A produkció a kilencvenes évek Bostonját idézi fel, mikor az utcák tele voltak bűnözéssel és korrupt rendőrökkel. A Brooklynból érkező Decourcy Ward (Aldis Hodge) a meglehetősen simulékony Jackie Rhodes (Kevin Bacon) FBI-ügynökkel áll össze, hogy a meglepő párosuk kritikát megfogalmazzon az amerikai igazságszolgáltatás felé. Legalábbis ez az ígéret. Június 17-től az HBO GO adja a sorozatot.

Dark S02, Netflix

Június 21.

A Dark felkavarta az állóvizet, elvégre a Netflix első német saját gyártású sorozataként ráirányult a figyelem, és egyből megkapta a Stranger Things kópiájának címkéjét. Az első évadot szerettük, és a kritikánkból kitűnik, hogy a nyolcvanas éveken és egy kisvárosból eltűnt gyereken túl nincs sok köze egymáshoz a két produkciónak. A Dark nem véletlenül kapta a címét, a hangulata nyomasztó, ugyanakkor képes volt európai sorozatként milliókat leültetni tíz rész erejéig.

Tényleg a Dark volna a német Stranger Things?

A címbeli kérdésre elég gyorsan megadjuk a választ, de a Netflix új misztikus sorozatáról írott kritikánkból az is kiderül, miben úttörő a Dark.

Kiemelt kép: HBO


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!