A részvénypiac forgalma 9,9 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest. Baráth Tibor, az Erste Befektetési Zrt. vezető üzletkötője az MTI-nek elmondta, hogy a nemzetközi hangulat továbbra is alapvetően pozitív. Arról, hogy a magyar piac az előző naphoz hasonlóan csökkent, azt mondta, a keddi esést még rá lehetett fogni az MSCI átsúlyozásra, ami miatt elsősorban a Mol és a Richter esett. Szerdán azonban tovább csökkent a magyar börze, az elmúlt időszakhoz képest viszonylag alacsony forgalom mellett.
A szakértő többek között elmondta:
az Opus felgyorsulva esik, szerdán 6,36 százalékos csökkenéssel zárt, több mint 300 millió forintos forgalom mellett.
Az Opus Global Mészáros Lőrinc felcsúti milliárdos tőzsdei érdekeltsége. A miniszterelnük barátjának vállalata tavaly tavasszal szerezte meg a Mátrai Erőmű többségi tulajdonrészét, azóta azonban mintha se lenyelni, se kiköpni nem tudnák: 2018-ban veszteséges volt. Nemrégiben az állami MVM szándéknyilatkozatot írt alá a céggel arról, hogy megvásárolná az ország második legnagyobb erőművét.
A Mátrai Erőmű megvásárlásával évi sokmilliárdos veszteséget vállalhat be az állam
Az MVM megvenné az erőművet.
A Mátrai Erőmű környékén hetek óta komoly problémákról hallani, egészségre ártalmas gázok szabadultak ki, emiatt rettegnek a helybéliek.
Greenpeace Magyarország számos lakossági bejelentést követően november 20-án délután mintákat vett a Mátrai Erőmű környéki vizekből. Az akkreditált laboratóriumban bevizsgáltatott eredmények azt mutatják: az erőmű telephelyéről kifolyó patakban gyakorlatilag szennyvíz folyt. Az értékek szinte teljesen megegyeznek a Detken a lakosság által 20-án délelőtt a Bene-patakból vett minták értékeivel, melyeket a Greenpeace ugyancsak bevizsgáltatott.
A szennyezésről bővebben itt olvashat:
Gyakorlatilag szennyvíz folyt a Mátrai Erőmű környéki vizekből
A Greenpeace november 20-án délután mintákat vett a Bene-patakból.
Kiemelt kép: MTI/Bodnár Boglárka