A miniszterelnök múltkori rádióinterjúja kiverte a biztosítékot a rezidenseknél - mondta a Népszavának Báthori Gergő, a Magyar Rezidens Szövetség (MRSZ) elnöke. Ahogyan korábban beszámoltunk róla, Orbán Viktor a beszélgetésben inasnak nevezte a diplomás fiatal orvosokat, akik a kórházi Covid-ellátásban dolgozó orvosok 20 százalékát adják.
Az MRSZ szerint jelen helyzetben nem szerencsés ez a szófordulat, különösen azért nem, mert a rezidens orvosok már a pandémia kezdete óta kiemelt szerpet visznek a járványügyi ellátásban. A szövetség elnöke szerint szakterületüktől idegen környezetben, maximális erőbedobással, extra terhelés alatt álltak helyt.
Ilyen terhelés, és áldozatos munka mellett nem csoda a felháborodás
- fogalmazott a lapnak Báthori. Az MRSZ azt a vállalást tette, hogy a jövőben sorra közölik majd a rezidensek kórházi tapasztalatait, ám egyelőre vizsgálják a jogi lehetőségeit annak, hogy kórházi alkalmazottként nyilatkozhatnak-e.
Báthori szerint a folyamatosan növekvő terhelés miatt előbb-utóbb minden osztályon eljön az a helyzet, hogy egyre szigorodó szempontrendszer alapján kell rangsorolni a különböző ellátási szinteken - például az intenzív osztályokon - a betegeket. Ehhez Báthori szerint szükség lenne hivatalos "központi iránymutatásra", ugyanis nagy az egészségügyi személyzet fizikális és pszichés terhelése, s bár sokan hozzá vannak szokva a kritikus állapotban lévő, akár haldokló betegek ellátásához, más szakterületen viszont korábban egyáltalán nem találkoztak ilyen esetekkel, tanácstalanok. Ezeket a szempontokat nemcsak az egészségügyi személyzet, hanem a betegek és hozzátartozók számára is világossá kellene most már tenni.
Koronavírus
Brazília-szerte edénycsörömpöléssel fogadták Bolsonaro beszédét
Az országban egy nap alatt 3251 halálos áldozatot követelt a járvány, ami minden eddiginél magasabb napi veszteség.
"Válaszolt" az Emmi az orvosi kamara szigorítást szorgalmazó javaslatára
Hongkong ideiglenesen felfüggesztette a Pfizer vakcina használatát