Delfin ugyan még mindig nincs, van viszont rengeteg rákféle, medúza, kagylók, és gyönyörű, színes hínárok a velencei lagúnákban. Andrea Mangoni zoológus szerint ez az élővilág mindig is ott volt a koszos, felkavart vizekben, legfeljebb eddig nem láttuk - írja a Phys.org.
Mangoni volt az, akinek a velencei lagúnákban úszkáló medúzáról készített videója nagyot ment a közösségi médiában. A zoológus arra hívja fel a figyelmet, hogy mióta márciusban bevezették az olaszországi karantént, a turisták eltűntek a városból, és a hajók sem szennyezik a vizeket, ezért van, amikor 50-60 centiméterre is lelátni. Sokan nem gondolták volna, hogy ilyen sok állat él a lagúnákban.
Mangoni húsz éve dolgozik Velencében, de még soha nem látta ilyen tisztának a vizeket.
Marco Sigovini, a Velencei Tengeri Tudományok Intézetének kutatója szerint az elmúlt években még nőtt is a medúzák száma a velencei kanálisokban és a város környékén. Amikor nagyobb a forgalom a lagúnákban, a medúzák nagy része valószínűleg elpusztul - most azonban egyre több van belőlük, és szabad szemmel is láthatók.
A kutatók azonban úgy gondolják, hogy hosszú távon nem fog sok minden változni, és a karantén vége után visszaállnak a korábbi állapotok. A tisztább vizek pedig nem is jelentik azt, hogy kevesebb a szennyeződés - egyszerűen nem veri fel a forgalom a vizet annyira.
- Kórházba szállították egy verőcei idősotthon hat lakóját
- Májusban is fizeti a bérek nagyobbik részét a cseh kormány