Amennyiben a várakozásokon felül szereplő magyar férfi kézilabda-válogatott még egy mérkőzést nyer az Európa-bajnokság középdöntőjében, jó esélye van kijutni az áprilisi olimpiai selejtezőtornára.
Kocsis Máté is együtt ünnepelt a kézicsapattal az öltözőben
Emelkedett volt a hangulat az újabb nagy győzelem után.
Az Európa-bajnokság rendkívül fontos állomása az olimpiai kvalifikációnak. Az Európa-bajnok kijut a nyári, tokiói olimpiára, a további két legjobban szereplő csapat pedig - a korábban olimpiai kvótát, vagy selejtezős részvételt nem szerzett együttesek közül - ott lehet a selejtezőtornán.
A középdöntőben szereplő 12 együttes között öt olyan van, amelynek már biztos a helye a selejtezőtornák egyikén: Norvégia, Németország, Svédország, Horvátország és Spanyolország, vagyis magyar szempontból nagy ellenfélnek Szlovénia, Portugália, Izland, Ausztria, Csehország és Fehéroroszország számít.
Ebből a hat válogatottból kellene ötöt megelőznie Gulyás István szövetségi kapitány csapatának, és a középdöntő második fordulója után úgy tűnik, ehhez már csak egy győzelemre van szüksége.
A bécsi I. csoportban Horvátország már biztosította helyét az elődöntőben, és erre a címvédő Spanyolországnak is minden esélye megvan. Magyar szempontból az is fontos, hogy a németek hétfő este ne kapjanak ki a társházigazda osztrákoktól, és szerezzék meg csoportjuk harmadik helyét, így a végső összevetésben Ausztria, Fehéroroszország és Csehország is a magyarok mögé kerülhetne.
Matematikailag még nem dőlt el, hogy a malmői II. csoport listavezetője, Norvégia ott lesz a legjobb négy között, de a legutóbbi két világbajnokság ezüstérmese egyelőre megállíthatatlannak tűnik. A magyar együttes kedden 20.30-tól a pont nélkül álló Svédországgal, másnap 16 órától - tehát csupán 18 órával később - pedig Portugáliával találkozik.
Nem lehet betelni a varázslatos magyar kézigóllal
A legszebb gólok mellett a gólpasszok és a védések között is találunk magyar megmozdulást.
Az előző Eb-n ezüstérmes svédek már nem reménykedhetnek az elődöntőbe kerülésben, ennek ellenére bizonyára motiváltak lesznek, mivel hazai közönség előtt szerepelnek, és feledtetni akarják a múlt heti botrányukat, ami abból fakadt, hogy szerda este négy játékosuk nyilvános helyen fogyasztott alkoholt.
Kocsmázni voltak a svéd kézisek, balhé lett belőle
Az Európa-bajnokság ideje alatt csak engedéllyel ihatnak alkoholt a válogatott tagjai.
A portugálok motivációja még kézenfekvőbb, hiszen nekik még jó esélyük van a négy közé kerülni. A középdöntő végén pontegyenlőség esetén előbb az egymás elleni eredmény, majd a gólkülönbség rangsorol, így a magyarok egy esetleges szlovén-izlandi-magyar hármas holtversenyből is jól jönnének ki, ami az olimpiai selejtezőtornára jutás szempontjából azért fontos, hogy Szlovénia, Portugália és Izland közül legalább kettőt maguk mögé utasítsanak.
A középdöntő bécsi és malmői csoportjából is az első két-két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik helyezettek pedig az ötödik helyért játszhatnak. A 7-12. helyezéseket a középdöntős szereplés alapján osztják ki. A magyarok két győzelemmel és egy döntetlennel zárták a torna első szakaszát, és csoportgyőztesként jutottak a középdöntőbe, ahova a maximális két pontot vitték magukkal.
A II. csoport további programja:
kedd, középdöntő, 3. forduló:
Portugália - Szlovénia 16.00
Norvégia - Izland 18.15
Magyarország - Svédország 20.30
szerda, középdöntő, 4. (utolsó) forduló:
Magyarország - Portugália 16.00
Norvégia - Szlovénia 18.15
Izland - Svédország 20.30
A csoportok állása:
I. csoport (Bécs): 1. Spanyolország 6 pont (94-77), 2. (és már elődöntős) Horvátország 6 (83-70), 3. Németország 2 (81-81), 4. Ausztria 2 (81-86), 5. Fehéroroszország 2
(74-87), 6. Csehország 0
II. csoport (Malmö): 1. Norvégia 6 pont, 2. Szlovénia 4 (79-75), 3. Magyarország 4 (82-82), 4. Portugália 2 (88-87), 5. Izland 2 (73-79), 6. Svédország 0
Kiemelt kép: Jonathan NACKSTRAND / AFP