Pedig 10 év alatt duplájára nőtt az átlagkereset Magyarországon. De ezzel is csak a román és a bolgár béreket tudtuk megelőzni.


A harmadik legrosszabbul fizetett munkavállalók lettek a magyarok az Európai Unióban - számolt be róla az RTL Híradó a GKI friss kutatása alapján. A szakértő szerint a jövőben még jobban leszakadnak majd a magyar bérek.

Pedig a GKI kutatása szerint

Pedig 2010-ben még a szlovákoknál és a lengyeleknél is jobban kerestünk.

„Az az oka, hogy a kelet-európai térségben sokkal jobban hasznosították eddig a forrásokat. Tehát sokkal inkább a munkabérek növelésére helyzeték a hangsúlyt. És emiatt a bérek ugyanolyan vagy sokkal jobb ütemben nőttek, mint a magyar bérek, emiatt a különbség nőtt a magyarországi és az ottani bérek között” – mondta a Híradónak Molnár László, a GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatója.

A GKI szerint ráadásul fokozódik a magyar bérek leszakadása. 2021-hez viszonyítva 15 százalékkal értékelte le a piac a forintot az euróhoz képest, ráadásul tavaly novemberben és decemberben is Magyarországon mérték a legmagasabb inflációt az EU-ban.

- mondta Molnár László.

Az RTL kereste az ügyben a kormányt is, arra voltak kíváncsiak, hogy mikor érhetik utol a magyarországi fizetések az uniós átlagot. A választ azonban nem kaptak.

Az OECD tanulmányára hivatkozva azzal érvelnek, hogy tavaly a harmadik negyedévben csak Magyarországon nőtt az Unióban a reálbér. Illetve, hogy például „a rezsicsökkentés fenntartása az átlagfogyasztás mértékéig” a bérek vásárlóértékének megőrzését segíti.


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!