"A címben szereplő Gutenberg-galaxis nem egy Zs-kategóriás science fiction film címe, hanem az emberi civilizációnak egy korszaka, amely a könyvnyomtatás megjelenésétől egészen a mai napig is tart. A könyvnyomtatás tette lehetővé később a tömegkommunikáció megjelenését, ami a jelenlegi digitális világot is megalapozta. Magát a Gutenberg-galaxis koncepciót még 1962-ben dobta be a köztudatba Marshall McLuhan kanadai filozófus" - vezette fel Szertár című vlogján Zsiros László Róbert, hogy miért is érdemes körülnézni (a videó segítségével) a Kozma utcában, az Athenaeum egykori nyomdaépületében.
![](https://hirekmindenkinek.com/images/137605-429488-1728161605-80125-100417-1535449816-szerverek-e1535448540703.jpg)
A vlogger nemrég az Invitech infokommunikációs vállalat kőbányai épületében járt, ahol nyomon követhette, hogy miként alakult át a korábbi nyomdaépület a digitális adatok szuperbiztonságos központjává.
Nagyban játszanak - Tudta, hogy…
- a Kozma utcai adatközpont önmagában annyi áramot fogyaszt, mint Debrecennek a közvilágítása?
- a datacenterben található rengeteg szerveren összesen 1,2 millió darab LED villog?
- az átmeneti szünetmentes áramellátás biztosításához annyi akkumulátor szükséges, hogyha ezeket "beletehetnénk" egyetlen elektromos autóba, akkor egy töltéssel el lehetne jutni Budapestről Mexikóvárosig - Ázsián és a Bering-szoroson keresztül?
Kimagasló minősítés
Az Uptime Institute nemzetközi minősítő intézet szerint az Invitech DC10-III-as adatközpontja a TIER III kategória biztonsági szabványainak is megfelel, ezáltal Magyarország legnagyobb biztonságú fokú datacenterének számít. A régiós országokban csupán három hasonló minősítésű adatközpont található.
További érdekességekért és kulisszatitkokért nézze meg a videót!
Kiemelt fotó: Thinkstock